توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/956366
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

استقبال شهرداری تهران از اقدامات پیشگیرانه شهروندان

استقبال شهرداری تهران از اقدامات پیشگیرانه شهروندان
شهرداری‌های مناطق مختلف تهران درصدد برنامه ریزی برای آموزش ۴۵ هزار نفر از شهروندان برای مدیریت بحران هستند.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، ، با شروع بارش ها یکی از اقدامات شهرداری تهران برای جلوگیری از وقوع سیلاب در معابر و مکان های عمومی، قرار دادن کیسه های شن در مناطق مختلف شهر است تا شهروندان بتوانند در صورت نیاز و لزوم، خود اقدام به بستن جوی هایی کنند که جریان آب در آن در حال افزایش است.

در کنار این اقدام شهرداری تهران شاهد هستیم که در برخی از مناطق شهروندان اقدام به استفاده غیر ضروری از این کیسه ها در مقابل معابر و منازل خود می کنند که این اقدام موجب شده است بر اثر عبور و مرور وسایل نقلیه و شهروندان کیسه های شن از بین بروند و محتویات آن ها نیز به داخل جوی ها و معابر ریخته شود که این امر خود در زمان بارش ها موجب آبگرفتگی جوی ها و معابر و تشدید سیلاب می شود.

استقبال شهرداری تهران از اقدامات پیشگیرانه شهروندان


بیشتر بخوانید: سایت های مدیریت بحران استانی تعطیل هستند/ ورود با تأخیر در موضوع بحران خودش یکی از بحران های کشور است


امیر ناصر هراتی معاون خدمات عمران و محیط زیست منطقه ۲ شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در توضیح این اقدام گفت: شهرداری تهران به منظور جلب مشارکت مردمی اقدام به قرار دادن کیسه های شن در مخازن مشخص در نقاط مختلف پایتخت کرده است تا شهروندان در صورت لزوم برای مهار جریان آب از آن ها استفاده کنند.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از استفاده غیر ضروری از کیسه های شن گفت: شهروندان برای پیشگیری از مشکلات و خسارت های بارش های احتمالی و با توجه به نیاز شخصی خود از این کیسه ها در مقابل منازل خود مانند درب های پارکینگ استفاده می کنند تا جریان آب به داخل پارکینگ ها و منازل آن ها وارد نشود.

امیر ناصر هراتی ادامه داد: این رفتار که هر شهروند با توجه به نیاز خود به استفاده از این کیسه ها اقدام می کند، موجب ورود جریان آب در زمان بارش ها به داخل منازل مجاور و مغازه های اطراف می شود که این خود مشکل زا است.

وی با اشاره به سامانه ۱۳۷ گفت: شهروندان تهرانی در صورت مشاهده کیسه های شن از بین رفته در معابر شهر می توانند با سامانه ۱۳۷ خدمات شهرداری تماس بگیرند تا با توجه به منطقه و ناحیه، شهرداری منطقه مربوطه اقدام به جمع آوری کیسه های شن از بین رفته کند.

معاون خدمات عمران و محیط زیست منطقه ۲ شهرداری تهران ادامه داد: ما از این اقدام شهروندان در خصوص مدیریت بحران و استفاده از کیسه های شن و سایر اقلام پیشگیرانه که شهرداری تهران در نظر گرفته اس، استقبال می کنیم و در حال برنامه ریزی این موضوع هستیم تا از شهروندان تهرانی به عنوان بازوی کمکی شهرداری در مدیریت بحران استفاده کنیم.

امیر ناصر هراتی در پایان خاطر نشان کرد: شهرداری تهران در حال برنامه ریزی و آموزش مدیریت بحران در بین شهروندان است و قصد دارد که جمعیت آموزش دیده توسط شهرداری در مناطق مختلف تهران به ۴۵ هزار نفر برسد تا در صورت بروز حوادث غیرمترقبه به عنوان بازوی کمک شهرداری تهران عمل کنند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}956366{/gallery}

افزودن نظر