توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1117568
دانستنی‌های حقوقی؛

ممنوع الخروجی چیست و چگونه از بین می‌رود؟

ممنوع الخروجی چیست و چگونه از بین می‌رود؟
یک وکیل دادگستری درباره حکم ممنوع الخروجی و چگونگی رفع آن توضیحاتی داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، دانستنی های حقوقی؛ چهارشنبه/ ممنوع الخروجی چیست و چگونه از بین می رود؟، یکی از رایج ترین احکامی که دادگاه برای متهمان صادر می کندT حکم ممنوع الخروجی است و بر اساس این حکم فرد متهم یا مجرم نمی تواند برای مدتی که از سوی دادگاه مشخص شده از کشور خارج شودT مگر اینکه مشکل خود را برطرف کند تا این حکم از بین برود.

مهدیه مقدوری وکیل پایه یک دادگستری در گفت وگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره حکم ممنوع الخروجی اظهار کرد: ممنوع الخروجی از سوی دادگاه و برای انواع جرم های حقوقی و کیفری صادر می شود.


بیشتر بخوانید: آیا می توان ورثه خود را از ارث محروم کرد؟


این وکیل پایه یک دادگستری با اشاره به چگونگی متوجه شدن علت ممنوع الخروجی اظهار کرد: هنگامی که حکم ممنوع الخروجی به فرد ابلاغ می شود، او باید به شعبه دادگاه مورد نظر که حکم را برای او صادر کرده است، مراجعه کند تا علت دقیق چرایی ممنوع الخروج شدن خود را متوجه شود.

او تصریح کرد: حکم ممنوع الخروجی اغلب به دلیل دعاوی مالی همچون چک، مهریه و بدهی صادر می شود.

مقدوری درباره چگونگی رفع ممنوع الخروجی بیان کرد: تا زمانی که فرد دین خود را پرداخت نکند یا مشکلش را برطرف نسازد، حکم او از بین نمی رود، اما به محض آن که فرد مشکل خود را حل و به دادگاه اعلام کند، ممنوع الخروجی باطل می شود.

انتهای پیام/

دلایل ممنوع الخروجی و چگونگی رفع آن

تماشاخانه تصویر

{gallery}1117568{/gallery}

افزودن نظر