آلمان تردد اسکوتر برقی در جاده‌های عمومی را قانونی می‌کند

آلمان تردد اسکوتر برقی در جاده‌های عمومی را قانونی می‌کند
تصویب قانون جدید برای استفاده از اسکوتر برقی در جاده های عمومی آلمان، فضای خوبی برای رقابت شرکت هایی مانند فولکس واگن، بِرد رایدز و لایم فراهم کرده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، نمایندگان مجلس آلمان استفاده از اسکوتر برقی در جاده های عمومی و مسیرهای مخصوص دوچرخه را تصویب کردند؛ طرح اخیر مجلس آلمان مسیر شرکت هایی مانند بِرد رایدز (Bird Rides)، لایم (Lime) و همچنین فولکس واگن را معاون وزیر حمل ونقل آلمان، این قانون از ماه آینده میلادی اجرایی خواهد شد.

به گزارش اتونیوز اروپا، درحالی که استارتا پ های برد رایدز و لایم صدها میلیون دلار برای گسترش سیطره خود در بازار سرمایه گذاری کرده اند، شرکت فناوری حمل ونقل سوئدی Voi به تازگی اعلام کرد از اوایل ماه ژوئن وارد بازار آلمان می شود. Voi فعالیت خود در این زمینه را با اجاره اسکوتر برقی آغاز می کند.

Electric Scooter / اسکوتر برقی

فردریک هئلم، مدیرعامل شرکت Voi گفت:

آلمان تاکنون از نظر مقررات، سخت ترین بازار بوده است. آن ها رویکرد بسیار قانون مدارانه آلمانی در پیش گرفته اند که روی وسایل نقلیه تمرکز می کند.

BMW electric scooter X2City / بی ام و اسکوتر برقی

مقاله های مرتبط:

  • اسکوتر برقی استاتور با طراحی انقلابی معرفی شد
  • اسکوتر برقی بی ام و X2City معرفی شد

در همین حال، سخنگوی برد رایدز به بلومبرگ گفت که این شرکت به دنبال گسترش بازار اسکوترهای خود به شهرهای آلمان است. بااین حال، خودروسازان نیز به این فضای رقابتی علاقه مند هستند؛ فولکس واگن چند ماه پیش در نمایشگاه خودرو ژنو از طرح مفهومی اسکوتر برقی سیتی اسکیتر (Cityskater) و استریت میت (Streetmate) رونمایی کرد. خودروساز آلمانی اعلام کرد سیتی اسکیتر تا پایان سال به فروش خواهد رسید و دارای شعاع حرکتی ۱۵ کیلومتر است.

فهرست سایر برندهای خودروساز که می توانند از مقررات جدید مجلس آلمان بهره ببرند، شامل سئات و فورد می شود. سئات اسکوتر برقی EXS KickScooter را با استفاده از فناوری خودروی الکتریکی موجود در مدل ES2 سِگ وی (Segway) طراحی کرد؛ اما فورد که اخیراً استارتاپ اسپین را خریداری کرده است، یکی از پیش گامان اسکوتر الکتریکی مجهز به نرم افزار محسوب می شود.

Uber electric scooter / اسکوتر برقی اوبر

بااین حال در آلمان کسانی هم هستند که با وضع چنین قوانینی مخالفت می کنند؛ از جمله انجمن دوچرخه سواری آلمان که برای اعمال محدودیت سرعت اسکوترهای برقی چانه زنی کرده اند. مقررات جدید مانع از استفاده این وسایل نقلیه الکتریکی در پیاده رو می شود.

افزودن نظر