توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1306444

آیا امکان ابتلای مجدد افراد به کرونا وجود دارد؟

بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد امکان ابتلای مجدد افراد بهبودیافته از کرونا وجود دارد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، نگرانی های کرونایی برای افراد بهبود یافته از این بیماری کشنده/بلبل نیا


به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، برای بسیاری از افراد به ویژه افراد بهبودیافته از کرونا، این سوالات پیش می آید که آیا امکان ابتلای مجدد به ویروس کرونا وجود دارد یا آیا بعد از اولین ابتلا، آنتی بادی ها می توانند به ایمنی بدن برای جلوگیری از دومین حمله این ویروس کمک کنند؟ اگر این آنتی بادی ها توانایی کمک به بدن را دارند، این کمک تا چه زمانی ادامه دارد؟

دکتر بن کیلینگلی، مشاور طب حاد و بیماری های عفونی در بیمارستان دانشگاه کالج لندن می گوید: طی تحقیقات انجام شده مقاومت افراد مبتلا شده به کرونا تا ابتلای دوباره آنان یک سال زمان می برد و بعد از یک سال امکان ابتلای مجدد به این ویروس وجود دارد.

همچنین دکتر جوشوا شیفر، متخصص بیماری های عفونی در مرکز تحقیقات سرطان فرد هوچینسون در ایالات متحده آمریکا هم گفت هرگونه علائم مجدد این بیماری نیاز به آزمایش دوباره دارد.

چندی پیش در کره ی جنوبی در پی مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش افراد بهبودیافته از کرونا، نگرانی هایی به وجود آمد. نتایج بدست آمده از تحقیقات کره ای ها از این افراد نشان داد که علت مثبت شدن آزمایش دوباره این افراد وجود ویروس های مرده موجود در ریه ها است. این ویروس های مرده غیرفعال هستند و نمی توانند دلیل ابتلا یا انتقال این بیماری باشند.

سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرد تنها دلیل مثبت شدن آزمایش ها این است که آزمایش PRC (یکی از انواع آزمایش های تشخیص کرونا) مبتنی بر شناسایی ژنتیک ویروس است و نمی توان فهمید که آیا این ویروس فعال است.

افراد بهبودیافته بعد از اولین ابتلا دچار عوارض کوتاه مدت و بلندمدت می شوند. این عوارض بر اساس عملکرد و زمان پاسخ دستگاه ایمنی بدن فرد، می تواند متفاوت باشد؛ به طور مثال بعضی افراد بعد از بهبودی ممکن است به علت عفونت موجود در ریه ها دچار تنگی نفس شوند. حتی گفته شده است بعضی از فوتبالیست ها بعد از ابتلا به کرونا و بهبودی از آن نمی توانند به ورزش حرفه ای خود ادامه دهند.

با این حال امکان ابتلا برای دومین بار در افراد یکی از پیچیده ترین موضوعاتی است که مطرح می شود و دانشمندان در پی کشف اطلاعات جدیدتری از آن هستند.


بیشتر بخوانبد:

کره جنوبی چگونه کرونا ویروس را شکست داد؟

ویروس کرونا؛ یک مطالعه دیگر ثابت کرد بهبودیافتگان ناقل نیستند

بهبودیافتگان کرونا، نه دوباره مبتلا می شوند و نه ناقل هستند


انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1306444{/gallery}

افزودن نظر