توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1225103

تعیین عملکرد مسیرهای پاداش مغز با روش یادگیری هوش مصنوعی

محققان دانشگاه هاروارد با استفاده از روش یادگیری هوش مصنوعی، توانستند نحوه عملکرد مسیرهای پاداش در مغز را شناسایی کنند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش حوزه فناوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، گروهی از محققان دانشگاه هاروارد دریافتند که دروس آموخته شده در استفاده از تکنیک های یادگیری در سیستم های هوش مصنوعی ممکن است به توضیح نحوه عملکرد مسیر های پاداش در مغز کمک کند.

تحقیقات قبلی نشان داده است که دوپامین تولید شده در مغز در پردازش پاداش دخیل است که همزمان با رخ دادن یک اتفاق خوب، تولید شده و منجر به احساس لذت می شود. برخی مطالعات همچنین نشان داده اند که سلول های عصبی در مغز که به حضور دوپامین پاسخ می دهند، همه با یک روش مشابه پاسخ می دهند، چیزی که سبب می شود فرد یا موش احساس خوب یا بدی داشته باشند.


بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی با علوم شناختی ارتباطی ندارد


طبق اظهارات متخصصان شباهت هایی بین سیستم های هوش مصنوعی و نحوه پردازش پاداش از مغز در موش وجود دارد. برای تایید درستی این موضوع آن ها دستگاه هایی را در مغز موش قرار دادند که قادر به ضبط پاسخ های عصبی دوپامین فردی بود، سپس موش ها برای انجام کاری که در آن پاداش های لازم برای پاسخگویی به روش مطلوب دریافت می شد، آموزش داده شدند.

همانطور که انتظار می رفت پاسخ نورون موش نشان داد که همه آن ها به روشی یکسان پاسخ نمی دهند بلکه آن ها به طرق قابل اعتماد و متفاوتی پاسخ می دهند؛ این نشان می دهد که سطح لذت موش ها از آنجا که تیم پیش بینی کرده بود، دارای درجه شیب بیشتری است.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1225103{/gallery}

افزودن نظر