حمله تند نخست‌وزیر مجارستان به آلمان و فرانسه

حمله تند نخست‌وزیر مجارستان به آلمان و فرانسه
نخست‌وزیر مجارستان با انتقاد شدید از سیاست‌های آلمان و فرانسه در مورد مهاجران، تأثیر این سیاست‌ها بر کشورش را ناگوار خواند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، ویکتور اوربان، نخست‌وزیر راست‌گرای مجارستان در اظهارات خود آلمان را متهم کرد که به سیاست‌های دولت بوداپست در ارتباط با مهاجران احترام نمی‌گذارد.

نخست‌وزیر مجارستان هچنین امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه را رهبر آن دسته از کشورهای اروپایی خواند که به گفته او، برای پیشبرد سیاست‌های مورد نظر خود درباره مهاجران تلاش می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ویکتور اوربان تأکید کرد، وظیفه خود می‌داند که با اقدامات ماکرون مقابله کند و این کار نه یک مسأله شخصی بلکه به خاطر آینده مجارستان است.

اوربان تصریح کرد، آنچه رئیس‌جمهوری فرانسه در ارتباط با مهاجران مد نظر دارد، اگر اجرایی شود برای مجارستان بد خواهد بود و به همین دلیل او ناگزیر است علیه ماکرون بجنگد.

او همچنین آلمان را به احترام نگذاشتن به سیاست‌های دولت مجارستان درباره مهاجران متهم کرد و افزود، احساس می‌کند که به خصوص از جانب رسانه‌های آلمانی تحت فشار دائم برای پذیرش مهاجران و پناهجویان قرار دارد. اوربان گفت: من امکانی برای رسیدن به تفاهم در مورد این مسأله نمی‌بینم.

نخست‌وزیر مجارستان خاطرنشان کرد، خوشحال خواهد شد اگر در انتخابات پارلمان اروپا در ماه مه، احزاب مهاجرستیز اکثریت کرسی‌ها را به دست آورند. او تصریح کرد که هدف کشورش جا انداختن سیاست ضد مهاجران در کمیسیون اتحادیه اروپا است.

دولت راست‌گرای مجارستان به رهبری اوربان در سال ۲۰۱۵ برای جلوگیری از ورود غیرقانونی پناهجویان در مرزهای مشترک این کشور با صربستان و کرواسی دیوار کشید.

سیاست‌های ضد مهاجرتی ویکتور اوربان و دولت او و سخنان و شعارهای تند آنها علیه پناهجویان و مهاجران بارها با انتقاد و واکنش شدید شماری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، به ویژه آلمان و فرانسه روبه‌رو شده است.

راست‌گرایان مجارستان مخالف نزدیکی بیشتر این کشور به اتحادیه اروپا هستند. به گزارش اشپیگل آن‌لاین، اوربان می‌گوید، او در حال حاضر با ورود کامل مجارستان به منطقه اتحادیه اروپا مخالف است و هیچ تاریخی برای انجام این کار در نظر گرفته نشده است.

به گفته نخست‌وزیر مجارستان، دولت او تحولات اتحادیه اروپا در مورد مهاجران و پناهجویان را رصد می‌کند و زمانی که این روند را در مسیر خواسته‌های خود ببیند، درباره پیوستن کامل به اتحادیه تصمیم خواهد گرفت.

از سه سال پیش که موج گسترده‌ای از پناهجویان و مهاجران به کشورهای اروپایی روی آوردند، بحث و مناقشه در مورد سیاست‌های مهاجرتی نیز بالا گرفته است.

در برابر کشورهایی مانند آلمان و فرانسه که سیاست‌های مداراجویانه‌ای در قبال پناهجویان و مهاجران دارند، کشورهایی مانند ایتالیا پس از قدرت گرفتن راست‌گرایان و مجارستان و لهستان بر طبل مهاجرستیزی می‌کوبند.

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا روز چهارشنبه خواستار همکاری و تلاش ایتالیا و لهستان برای شکل دادن به یک "اروپای نو" شد. ویکتور اوربان با تأیید این سخنان، ابراز خوش‌بینی کرده که احزاب جدیدی که در اروپا قدرت می‌گیرند، بتوانند ساختارها و جهت‌گیری سیاست اتحادیه اروپا در مورد مهاجران را تغییر دهند.

انتهای پیام

افزودن نظر