دیدار تماشایی آژاکس و یوونتوس برنده نداشت

دیدار تماشایی آژاکس و یوونتوس برنده نداشت و با کسب تساوی یک بریک به پایان رسید.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، ؛ تیم آژاکس دردیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه «یوهان کرایف آرنا» میزبان یونتوس بود اما بازی زیبای آنان حکم به برتری این تیم نداد و به کسب تساوی مقابل میهمان بسنده کردند.


ابتدا « کریستیانو رونالدو» دردقیقه 45 برای تیم یوونتوس گلزنی کرد و تیم خود را پیش انداخت و یک دقیقه بعد « نرس » گل تساوی بخش آژاکس را درون دروازه یوونتوس جای داد و بازی را به تساوی کشاند.
در نیمه نخست بازیکنان آژاکس با سرعت دادن به بازی و بازیکنان یوونتوس با صبر و حوصله بازی کردند تاکتیک هر دو تیم در این نیمه گردش توپ بر روی زمین و استفاده از تمامی فضای زمین بود.
در دقیقه 2 « برناردسکی» دروازه آژاکس را هدف گرفت اما شوت این بازیکن با فاصله ای اندک از دیرک افقی دروازه آژاکس به بیرون رفت.
اما خیلی زود بازیکنان آژاکس با در اختیار گرفتن توپ و میدان کنترل آن را بدست آوردند و د ردقیق 8 و 9 موقعیت های مناسبی برای گلزنی داشتند اما این موقعیت ها با هوشیاری و حضور به موقع مدافعان یوونتوس از دست رفت.
در دقیقه 17 و به دنبال چند حرکت یک و دو و تاکتیکی توپ به «ژیاس » بازیکن تیم آژاکس رسید و شوت دیدنی این بازیکن را «ژسنی» سنگربان یوونتوس با عکس العملی به موقع این توپ را به بیرون فرستاد.
در دقیقه 25 «دیبیک » دیگر بازیکن تیم آژاکس که درمحوطه جریمه یوونتوس فرصت گلزنی پیدا کرد اما شوت این بازیکن نیز از کنار دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه 27 دروازه بان و مدافعان یوونتوس با تجمع در دهانه دروازه مانع گلزنی مهاجمان آژاکس شدند.
در دقیقه 29 شوت «کریستیانو رونالدو» با دخالت مدافعان آژاکس به بیرون رفت.
در دقیقه 36 و به دنبال حرکت زیبای رونالدو، برنار دسکی در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما این بازیکن به راحتی فرصت بدست آمده را در محوطه جریمه از دست داد.
درحالیکه زمان بازی در نیمه نخست رو به پایان بود بازیکنان دو تیم دردقایق پایانی چندین موقعیت مناسب برای گلزنی داشتند اما هیچ کدام تبدیل به گل نشد تا در دقیقه 45 رونالدو به ضربه سر دیدنی در محوطه جریمه دروازه آژاکس را گشود و شادمانی را به اردوی تیم خود آورد.
رونالدو در صحنه ای که منجر به گل شد شروع کننده ضد حمله برق آسای تیم خود بود.
بازیکنان آژاکس نیمه دوم را توفانی آغاز کردند و در همان دقیقه نخست توسط گل تساوی بخش خود را توسط « نرس» درون در وازه حریف جای دادند.
بازیکنان آژاکس که با گل تساوی روحیه مضاعفی کس کرده بودند دردقایق بعد باز هم بر روی دروازه حریف حملاتی را طراحی کردند اما موقعیت های بدست آمده آنان با تمرکز بالای مدافعان د در وازه بان یونتوس برای آنان از دست رفت.
با گذشت زمان یاران رونالدو خود را از فشار بی امان بازیکنان حریف خارج و موقعیت هایی نیز برای گلزنی بدست آوردند اما هیچ کدام از موقعیت های بدست آمده منجر به گل نشد.
سرعت بالای بازی و حضور مرتب توپ بر روی دروازه دو تیم این دیدار را بیش از بیش جذاب و دیدنی کرده بود.
اما از آنجا که کادر فنی دو تیم به دنبال پیروزی دراین دیدار بودند درترکیب تیم های خود تغییراتی ایجاد کردند که البته این جا به جایی هم به آنان برای رسیدن به گل کمکی نکرد.
دردقیقه 84 شوت «داگلاس کاستا» با برخورد به دیرک عمودی دروازه آژاکس برخورد کرد و به بیرون رفت.
در ادامه بازی اتفاق خاصی برروی دروازه 2 تیم رخ نداد و بازی با کسب تساوی یک بر یک به پایان رسید.
تیم یوونتوس دردیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی بامداد چهارشنبه هفته آینده در ورزشگاه خانگی خود یوونتوس از آژاکس پذیرایی خواهد کرد.

افزودن نظر