ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به 25 استان درگیر سیل

ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به 25 استان درگیر سیل
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: خدمات فوريت‌های پزشكی توسط تيم واكنش سريع اورژانس در 25 استان درگیر در حوادث جوی اخير ارائه شد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، پیرحسین کولیوند در ارتباط با روند امدادرسانی به حادثه دیدگان سیل اظهار داشت: نیروهای اورژانس کشور، پزشکان و پرستاران وزارت بهداشت با حضور در محل ها و کمپ های اسکان موقت مردم مناطق سیل زده، دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد نیاز آنها را تامین کردند. 

وی با اشاره به کنترل موارد بهداشتی و مدیریت بیماریهای واگیر در مناطق سیل زده کشور، تصریح کرد: 12 نفر از اهالی 3 روستای استان لرستان توسط اورژانس هوایی ایلام نجات پیدا کردند.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه امدادرسانی از طریق اورژانس هوایی به مددجویان در پل دختر ادامه دارد، افزود: همکاران ما در وزارت بهداشت به صورت داوطلبانه برای کمک رسانی به مناطق سیل زده اعلام آمادگی کردند.

کولیوند خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات برای افزایش ظرفیت استفاده از شبکه مخابراتی برای اورژانس همکاری جدی و نزدیکی داشت اما دسترسی به پل دختر و برخی روستاهای خرم آباد هنوز وجود ندارد.

وی به وقوع زلزله 5.2 ریشتری (با بیش از 12 پس لرزه) در مرز دو استان ایلام و کرمانشاه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این زمین لرزه که در روزهای اخیر رخ داد، مصدوم و خسارت جانی نداشت.

انتهای پیام/

افزودن نظر