سیستم مورد نیاز بازی Fortnite در فصل دهم تغییر می‌کند

سیستم مورد نیاز بازی Fortnite در فصل دهم تغییر می‌کند
شرکت اپیک گیمز طی پیامی رسما اعلام کرد که سیستم مورد نیاز بازی Fortnite در فصل دهم دستخوش تغییراتی می شود و این عنوان دیگر از DirectX 10 پشتیبانی نمی کند.

بدون هیچ شک و تردیدی، بازی Fortnite یکی از محبوب ترین آثار ویدیویی حال حاضر در سراسر جهان است که روزانه میلیون ها بازیکن از تجر لیکن یکی دیگر از دلایل درخشش این بازی را می توان سیستم مورد نیاز آن دانست که به لطف آن، غالب کاربران پلتفرم رایانه شخصی با سیستم های رده پایین و قدیمی نیز قادر به تجربه بازی هستند.

با این حال، به نظر می رسد این افراد برای ادامه تجربه بازی فورتنایت، راهی جز ارتقای پلتفرم خود ندارند! به بیان دیگر، شرکت اپیک گیمز چندی پیش با انتشار بیانیه ای، از ایجاد تغییر در سیستم مورد نیاز بازی Fortnite در فصل دهم خبر داد، به طوری که این عنوان در فصل آتی دیگر از کارت گرافیک هایی که DirectX 10 دارند، پشتیبانی نمی کند و بازیکنان برای تجربه آن در پلتفرم رایانه شخصی، باید از کارت گرافیک هایی که از نسخه یازدهم دایرکت ایکس پشتیبانی می کنند، استفاده کنند.

بر اساس ادعای شرکت اپیک گیمز، عدم پشتیبانی بازی فورتنایت از دایرکت ایکس 10 باعث می شود تا این عنوان در فصل دهم بهینه تر از قبل اجرا شده و در مجموع شاهد بهبود تجربه بازی روی پلتفرم رایانه شخصی باشیم. البته، لغو پشتیبانی بازی Fortnite از DirectX 10 چندان هم تعجب انگیز نیست، چرا که هم اکنون اغلب بازی های جدید نه تنها از نسخه یازدهم دایرکت ایکس، بلکه از نسخه دوازدهم دایرکت ایکس هم پشتیبانی می کنند.

متن بیانیه رسمی شرکت اپیک گیمز در خصوص تغییر سیستم مورد نیاز بازی Fortnite در فصل دهم به شرح زیر است:

این تغییر به ما اجازه می دهد که بازی را بیش از پیش بهینه کنیم و تجربه به مراتب بهتری از فورتنایت را برای بازیکنان به ارمغان بیاوریم.

گفتنی است؛ فصل دهم بازی فورتنایت در تاریخ 27 تیر سال جاری (18 ژوئن) به صورت رایگان در اختیار تمامی بازیکنان قرار می گیرد. همچنین، در حال حاضر فصل نهم بازی فورتنایت روی پلتفرم های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ و رایانه شخصی در دسترس قرار دارد. علاوه بر این ها، کاربران آیفون و گوشی های اندرویدی نیز می توانند از تجربه رایگان بازی روی پلتفرم خود لذت ببرند.

Source: VG247

افزودن نظر