همکاری تریومف و ویلیامز برای تولید موتورسیکلت الکتریکی

همکاری تریومف و ویلیامز برای تولید موتورسیکلت الکتریکی
تریومف با حمایت دولت انگلستان و همکاری ویلیامز و چند شرکت دیگر، به دنبال طراحی و ساخت موتورسیکلت برقی به نام پروژه ی TE-1 است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، بریتانیا جمع آوری تمام نیروهای خود تریومف (Triumph) و شرکت مهندسی پیشرفته ی ویلیامز وارد اتحاد با انتگرال پاورترین و WMG شدند.

پروژه ی تریومف TE-1 پروژه ای دوساله است که بخشی از هزینه ی آن را دولت انگلیس تأمین می کند. دولت امیدوار است که این اتحاد بتواند انگلستان را در بازار موتورسیکلت های برقی، در موقعیت رقابتی قرار دهد؛ اما مشارکت بین اعضای این گروه چگونه انجام خواهد شد؟

Triumph motorcycle / موتورسیکلت تریومف

تریومف رهبر پروژه خواهد بود و تمام قطعات نمونه ی اولیه ی موتورسیکلت به جز قطعات سیستم محرکه را فراهم می کند. همچنین، مشخص خواهد کرد چه قطعاتی برای سیستم محرکه برقی موردنیاز است و در طراحی و ادغام ترمزها و سیستم های ایمنی پیشرفته مشارکت خواهد کرد.

شرکت مهندسی پیشرفته ویلیامز که با تیم خود در مسابقات فرمول یک مشهور است، وظیفه ی طراحی، توسعه، تولید و یکپارچه سازی بسته ی باتری سبک وزن و واحد مدیریت باتری و واحد کنترل موتورسیکلت را برعهده دارد. بخش E-Drive انتگرال پاورترین مسئول ساخت موتور الکتریکی و اجزای سیستم محرکه برقی موتورسیکلت است: یک واحد سفارشی با تراکم قدرت زیاد و اینورتر کاربید سیلیکون که در محفظه ی موتور یکپارچه می شود. WMG در دانشگاه وارویک هم خود را بر مسائل مربوط به تجاری سازی و مدل سازی و شبیه سازی نیازهای بازار آینده متمرکز خواهد کرد.

Triumph motorcycle / موتورسیکلت تریومف

مؤسسه ی Innovate UK سازمانی دولتی است که برای ترویج علم و فناوری تأسیس شده و حمایت دولت را جذب و منابع مالی را مدیریت خواهد کرد. اگر این مشارکت بتواند موتورسیکلت های برقی را به داخل جاده های بریتانیا برساند، برای سازمان ها و اداره های دولتی مختلفی که به دنبال کاهش ترافیک جاده ها و انتشار آلایندگی خودرو مواجه هستند، پیروزی بزرگی خواهد بود.

هدف کلی در پروژه این است که توانایی هریک از طرفین در زمینه ای خاص از موتورسیکلت توسعه یابد؛ درحالی که این پروژه می تواند تریومف را در موقعیتی قرار می دهد تا در چند سال آینده، به قطب وسایل نقلیه الکتریکی در بازار تبدیل شود.

Triumph motorcycle / موتورسیکلت تریومف

مقاله های مرتبط:

  • موتورسیکلت تریومف SPEED TWIN مدل ۲۰۱۹ رونمایی شد
  • موتورسیکلت تریومف بونویل ۲۰۱۸، رونمایی شد

استیو سارگنت، مدیر محصولات تریومف، در این زمینه می گوید:

ما سیستم محرکه ی برقی تریومف را به عنوان یکی از ضروریات مهم درکنار پیشرانه های دو و سه سیلندر امروزی می بینیم. پروژه ی تریومف TE-1 به عنوان بخشی از ابتکار عمل ما برای موتورسیکلت، نشان دهنده ی همکاری هیجان انگیزی است که محصول ارزشمندی در آینده ی نزدیک برای خط تولید به ارمغان خواهد آورد.

motorcycle / موتورسیکلت

بزرگ ترین پیروزی صنعت موتورسیکلت سازی انگلستان به طور کلی درصورتی می تواند اتفاق بیفتد که این اتحاد بتواند راهی برای عالی به نظررسیدن موتور الکتریکی و بسته ی باتری پیدا کند. علاقه مندان موتورسیکلت معمولا به موتورهایی علاقه دارند که برخی قسمت های مکانیکی آن نمایان و درمعرض دید باشد. اگرچه موتورهای برقی قطعات متحرک چندانی برای به رخ کشیدن ندارند، با گذشت زمان و زیباترشدن طراحی، توجه دوستداران موتورسیکلت های سنّتی به آن ها جلب خواهد شد.

افزودن نظر