جگوار لندرور با کاهش سود جدی مواجه است

جگوار لندرور با کاهش سود جدی مواجه است
گزارش سال مالی شرکت جگوار لندرور به تازگی منتشر شده و خبر از کاهش سود جدی این شرکت می دهد. مدیرعامل شرکت برای آینده اقدامات اصلاحی جدیدی را درنظر گرفته است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، شرکت جگوار لندرور مدیرعامل شرکت جگوار لندرور اعلام کرده برنامه های جدیدی برای آینده درنظر گرفته شده است تا شرکت سودآوری بیشتری داشته باشد. ضرر حساب شده ی پیش از مالیات تا آخر ماه مارس به ۳.۱ میلیارد پوند می رسد که نشان از کاهش ارزش سهام این شرکت از سه ماهه ی آخر سال گذشته ی میلادی دارد.

جگوار لندرور

این موضوع ناشی از کاهش فروش در چین و مشخص نبودن سرانجام برگزیت است. درآمد کلی ۲۴.۲ میلیارد پوندی این شرکت هم تا ۱.۲ میلیارد پوند کاهش یافته است. با وجود اینکه فروش سالیانه در انگلستان به میزان ۸.۴ درصد و در آمریکای شمالی به میزان ۸.۱ درصد افزایش یافته است؛ اما میزان فروش کلی ۵۷۸,۹۱۵ در چین نشان از کاهش ۵.۸ درصدی دارد.

جگوار لندرور

مقاله های مرتبط:

  • فناوری کیف پول هوشمند با ارز دیجیتال به خودروهای جگوار لندرور می آید
  • بازسازی و تیونینگ خودرو کلاسیک جگوار XK120

جگوار لندرور در آخرین سه ماهه ی سال مالی خود در ماه مارس و ژانویه، میزان سود ۲۶۹ میلیون پوند بدون احتساب مالیات را تجربه کرد. این مقدار پس از درنظر گرفتن هزینه های جانبی به ۱۲۰ میلیون پوند کاهش یافت که هزینه های برنامه های آتی شرکت را هم شامل می شود. به گفته ی شرکت، میزان ۳.۸ میلیارد پوند به صورت پول نقد حفظ شده است. به گفته ی اسپت، برنامه های اصلاح ساختاری شرکت تاکنون به میزان ۱.۲۵ میلیارد دلار در بهره وری شرکت تاثیر داشته است.

جگوار لندرور

همچنین این مسئله شرکت جگوار لندرور را به یکی از اولین شرکت هایی تبدیل می کند که در کلاس خود، با وجود موانع متعدد در فکر تغییر صنعت خودروسازی است. بنابر سخنان اسپت:

ما در حال اعمال تغییرات توافق شده هستیم تا پیچیدگی ها را کاهش دهیم و کسب وکارمان را به سمت بهبود هزینه ها و جریان مالی هدایت کنیم. جگوار لندرور روی آینده تمرکز دارد و ما بر مشکلات ساختاری و دوره ای که در میزان سوددهی شرکت در چند سال گذشته تاثیر گذاشته است، چیره شدیم. ما به عنوان یک شرکت متحول شده و سودآور ادامه خواهیم داد و سرمایه گذاری های قابل توجه چند سال گذشته را در ساخت محصولات جدید، خودروهای خودران، متصل، الکتریکی و فناوری های مشترکی که باعث افزایش تقاضا در آینده می شوند، انجام خواهیم داد.

جگوار لندرور

نتایج مالی چند وقت اخیر شرکت جگوار لندرور شایعاتی را مبنی بر فروش این شرکت توسط تاتا موتورز به گروه پژو سیتروئن را به وجود آورده بود؛ مالک شرکت تاتاموتور در یک کنفرانس مطبوعاتی شایعات را رد کرد.

افزودن نظر