توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/968379
غفاری مطرح کرد؛

ارتقاء فضای علمی به کمک زنان دانشمند/ جشنواره مرحوم میرزاخانی محرک نقش‌آفرینی بانوان است

ارتقاء فضای علمی به کمک زنان دانشمند/ جشنواره مرحوم میرزاخانی محرک نقش‌آفرینی بانوان است
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: زنان فرهیخته و دانشمند کشور می‌توانند نقش آفرینی بیشتری در کشور داشته باشند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، خبرنگار/ جعفریجشنواره مرحوم میرزاخانی محرک نقش آفرینی بانوان/ ارتقای فضای علمی به کمک زنان دانشمند، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در اختتامیه جشنواره ملی زن و علم که امروز در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: بی تردید کسانی که بخش نخبگانی را تشکیل می دهند دغدغه فردایی بهتر را در مقیاس های فردی و فرافردی دارند.

غفاری ادامه داد: عمل نخبگان معطوف به آینده است چرا که علم و فعالیت های علمی به طور ذاتی از افق های باز بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه جستجوی آینده ای بهتر محتاج به زندگی فردا و داشتن الزامات علمی است، گفت: تعهد به فردا برای زندگی بهتر نیاز است و بخش نخبگانی باید درجه نخست عملکرد خود را در دانشگاه ها و اجتماع معرفی کند و نهادی که بیش از هر نهاد دیگری از علم و دانش بهره مند شود، موفق تر خواهد بود.

جشنواره زن و علم رخدادی ملی است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم درباره جشنواره ملی زن و علم بیان کرد: این جشنواره رخدادی ملی است که می کوشد با معرفی زنان توانمند در حوزه های علمی، فرهنگی و اجتماعی غرور ملی را در معرض دید جامعه قرار دهد.

غفاری افزود: اعطای جایزه مرحوم مریم میرزاخانی به عنوان یکی از شخصیت های فاخر کشور می تواند انگیزه ای مضاعف برای نقش آفرینی هر چه بیشتر سایر بانوان ایجاد کند.

وی درباره رتبه بندی بانوانی که در این جشنواره شرکت کردند، اظهار کرد: بانوان دانشمند در سه رده سنی کمتر از ۴۰ سال، ۴۰ تا ۶۵ سال و بالای ۶۵ سال و در ۶ گروه فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، کشاورزی، دامپزشکی، محیط زیست، هنر و علوم پزشکی شرکت کرده اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم یادآوری کرد: نقش سازمان های مختلف در این جشنواره را ارج می نهیم و امیدواریم فضای بهتر علمی برای بانوان کشورمان ایجاد شود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}968379{/gallery}

افزودن نظر