اهدای کیت‌های تشخیص ویروس جدید کرونا به ایران

سفیر چین در ایران از اهدای ۱۰ هزار کیت تشخیص ویروس جدید کرونا و ۱۰ هزار کیت استخراج DNA و RNA از این ویروس به ایران توسط شرکت چینی خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، چانگ هوا سفیر چین در تهران ساعتی پیش از اهدای ۲۰ هزار کیت ارسالی از چین خبر داد و در توئیترش با انتشار تصویری نوشت: اهدای ۱۰ هزار کیت تشخیص ویروس جدید کرونا و ۱۰ هزار کیت استخراج DNA و RNA از این ویروس به ایران توسط شرکت چینی.

سفیر چین صبح امروز از ورود این محموله به ایران خبر داده بود و در توئیتی نوشته بود: سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که اولین محموله چین وارد ایران شد و کمک های بیشتر ارسال خواهند شد. قوی باش ایران.

پیش از این سید عباس موسوی از ارسال کمک های چین خبر داده و گفته بود که این کمک ها امروز (جمعه) وارد ایران می شود.

موسوی با بیان اینکه دریافت کمک های داوطلبانه از کشور های دوست پیگیری شده که به تدریج در حال نهایی شدن است، اضافه کرد: اولین محموله در این زمینه توسط دولت و صلیب سرخ چین تهیه شده که شامل حدود ۲۰ هزار کیت آزمایش کرونا و برخی لوازم دیگر است که بر اساس برنامه ریزی انجام شده روز (جمعه) با یک پرواز ویژه هواپیمایی ماهان وارد کشور خواهد شد.

محمد کشاورززاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن نیز با اعلام اینکه در روز های آینده کمک های قابل توجهی در راه است، اظهار داشت: بدون شک چین در مبارزه با ویروس کرونا از همه با تجربه تر و در کمک به ما راسخ تر است.

گفتنی است، چانگ هوا سفیر چین نیز روز چهارشنبه از تحویل پنج هزار کیت تشخیص ویروس کرونا به ایران خبر داد و نوشت: ۵۰۰۰ کیت تشخیص ویروس جدید کرونا که هدایای سفارت چین و شرکت های چینی در ایران است، به طرف ایرانی تحویل داده شد. تلاش ما ادامه دارد.

افزودن نظر