سیدمهدی مقدسی:

فرهنگ کارآفرینی با آموزش‌های صحیح و تکمیلی معنا پیدا می‌کند

فرهنگ کارآفرینی با آموزش‌های صحیح و تکمیلی معنا پیدا می‌کند
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: با حمایت دولت تجهیزات آموزشی فنی و حرفه‌ای به گونه‌ای طراحی شود که پاسخگوی نیازهای روز باشد. مجلس و دولت آنگونه که شایسته فنی و حرفه‌ای است حمایت نکرده‌اند.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، سیدمهدی مقدسی در بازدید از فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: در دنیا و کشور ما حرفه‌آموزی و مهارت آموزی به عنوان یک ضرورت در فرهنگ کار عنوان نشده است.

وی افزود: حرفه آموزی و مهارت آموزی باید در مدارس از دوره پیش دبستانی آغاز شود، در بسیاری از کشورهای پیشرفته آموزش‌ها جهت‌دار و با استراتژی روشن بوده و افراد از کودکی آینده خود را تصور کرده و رقم می‌زنند. متاسفانه در کشور ما برخی از افراد تحصیل کرده دچار سرخوردگی هستند و هیچ امیدی نسبت به آینده ندارند و این حس هرچند موقت باشد باز هم نباید ایجاد شود.

وی با بیان این‌که «برای نجات کشور باید فرهنگ آموزش کار بردی و فنی و حرفه‌ای به معنای واقعی ترویج داده شود»، بیان کرد: پیشرفت علم و تکنولوژی باید مورد توجه قرار گیرد بویژه این‌که در سطح دنیا هم اگر افراد مدارک و علم خود را به روز نکنند بی‌سواد خوانده می‌شوند.

مقدسی ادامه داد: برای آموزش به افراد تجهیزات نیز باید به گونه‌ای باشد که جوابگوی نیاز روز و تکنولوژی‌های پیشرفته باشد تا بتوان به جرات بر ارائه آموزش کامل توسط فنی و حرفه‌ای تاکید کرد که در این راستا حمایت دولت و مجلس نیاز جدی است تا آموزش و تربیت به صورت کاربردی باشد. فنی و حرفه‌ای باید مورد توجه و حمایت قرار گیرد.

وی اضافه کرد: نگاه به اداره جامعه و ساختار اداری کشور باید تغییر یابد به این معنی که برخی سازمان‌ها به مردم واگذار شوند.نظام آموزشی در حال حاضر اقیانوسی با عمق یک متر و نیازمند تغییر است.

وی تاکید کرد: فرهنگ کارآفرینی با آموزش‌های صحیح و تکمیلی معنا پیدا می‌کند و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید دستگاه‌های مرتبط با حرفه آموزی و فن آموزی به نحوی عمل کنند که فارغ التحصیلان و کارآموزان بتوانند در محیط واقعی کار به صورت اثربخش ورود کنند. تجهیزات آموزشی فنی و حرفه‌ای برای تامین نیازهای روز کافی نیست در نتیجه باید دولت این نیازها را به گونه‌ای طراحی کند که تجهیزات پاسخگوی نیازهای روز باشد. پرسنل فنی و حرفه ای باید انگیزه نیروهای انسانی فنی و حرفه ای و آموزش دهندگان را ارتقا دهد تا این مسیر به درستی سپری شود.

انتهای پیام

افزودن نظر