رای سازمان ملل و تقویت بخت انتخاباتی نخست وزیر هند

رای سازمان ملل و تقویت بخت انتخاباتی نخست وزیر هند
معاون برنامه آسیا اندیشکده ویلسون در آمریکا گفت، درج نام 'مسعود اظهر'، سرکرده گروه تروریستی جیش محمد، در فهرست تروریست های سازمان ملل، شانس انتخاب دوباره 'نارندرا مودی' به نخست وزیری هند را افزایش داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، 'مایکل کاگلمن' با اشاره به گذشت یک دهه از طرح درخواست هند برای قرار دادن نام اظهر در فهرست تروریست های سازمان ملل، گفت،


انجام این کار از سوی این نهاد جهانی، بخت انتخاباتی مودی را بالا می برد. او(مودی) می تواند بگوید تلاش های چند ساله دولتش سرانجام نتیجه داد و به پیروزی بزرگی علیه تروریسم و شکست پاکستان منتهی شد.
نظریه پردازان سیاسی معتقدند، قضیه اظهر می تواند انتقادهای مخالفان از حزب حاکم مودی در زمینه بیکاری و قیمت پایین محصولات کشاورزی را تا حد زیادی خنثی کند.
'میدال اسلام'، استاد علوم سیاسی مرکز مطالعات علوم اجتماعی گفت، این اقدام سازمان ملل که اندکی پس از انفجارهای کلمبو انجام شد، به مودی کمک می کند در مراحل باقی مانده از هفت مرحله انتخابات هند، توجه خود را به امنیت ملی معطوف کند.
مودی نیز از رای سازمان ملل به عنوان پیروزی بزرگ دیپلماتیک برای کشورش یاد کرد و گفت: این فقط یک شروع است و دنیا نمی تواند صدای 1.3 میلیارد هندی را نشنیده بگیرد.
اظهر، سرکرده گروه جیش محمد مستقر در پاکستان، مسوولیت حمله انتحاری فوریه به نظامیان هند در بولوامای کشمیر و کشته شدن 40 تن از این نظامیان را به عهده گرفت.
هند پس از حمله انتحاری در پولواما خواستار قرار دادن نام اظهر در فهرست تروریست های کمیته تحریم شورای امنیت سازمان ملل شد که با مانع تراشی چین مواجه شد. البته، چین قبلا نیز با این درخواست هند مخالفت کرده بود.
سرانجام، دیروز(چهارشنبه) نام اظهر در فهرست کمیته تحریم شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفت که به موجب این تصمیم، دارایی های اظهر مسدود و ممنوعیت سفر و تحریم های تسلیحاتی علیه او اعمال شد.
آساق**1088**1663**

افزودن نظر