"نیروهای سوریه دموکراتیک" ۱۴ کودک داعشی را به هلند و فرانسه تحویل دادند

اداره خودمختار کردها در سوریه اعلام کرد که نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) ۱۴ کودک یتیم از خانواده‌های عناصر داعش را که تابعیت هلندی یا فرانسوی دارند، به این دو دولت تحویل داد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، به نقل از سایت النشره، اداره خودمختار کردها در سوریه اعلام کرد که روز شنبه گذشته هیئت مشترکی از وزارت خارجه فرانسه و هلند به منظور رایزنی درخصوص تحولات سوریه و پرونده بازداشتیان داعشی در نزد نیروهای قسد به مقر "اداره روابط خارجه" در اداره مختار کردها در شمال و شرق سوریه واقع در شهرک "عین عیسی" در حومه شمالی رقه رفتند.

ریاست هیئت فرانسوی را ایریک شاوالیر، رئیس مرکز بحران‌ها در وزارت خارجه فرانسه و ریاست هیئت هلندی را ایان بیجان، رئیس مرکز بحران‌ها در وزارت خارجه هلند برعهده داشت.

این نشست میان نمایندگان اداره خودمختار کردها و هیئت اروپایی پشت درهای بسته برگزار شد و سه ساعت به طول انجامید، سپس سندی در خصوص تحویل ۱۲ کودک یتیم داعشی دارای تابعیت هلندی و فرانسوی امضا شد که نیروهای سوریه دموکراتیک پیشتر در جریان درگیری اخیر خود با داعش در شهرک "الباغوز" در حومه جنوب شرقی "دیرالزور" آنها را خارج کرده بود.

انتهای پیام

افزودن نظر