چهلمین سالگرد فرصت طلایی بازخوانی دستاوردهای انقلاب است

چهلمین سالگرد فرصت طلایی بازخوانی دستاوردهای انقلاب است
یاسوج- مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت:هر چه از انقلاب اسلامی می گذرد اهمیت تبیین دستاوردهای انقلاب بیشتر می شود و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصتی طلایی برای بازخوانی انقلاب و دستاورد های آن است.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، حجه الاسلام سید نصرالله مصطفوی پور در نشست خبری تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی افزود: یکی از مشکلاتی که دشمنان ایجاد می کنند سیاه نمایی و بزرگ نمایی مشکلات، زیر سوال بردن خدمات مسئولان و کم ارزش جلوه دادن ارزش های انقلاب اسلامی است.


وی یادآوری کرد: دشمنان سعی می کنند با ابزارهای رسانه ای جلوی درک واقعیت ها و انتشار دستاورد های انقلاب را بگیرند.
حجه الاسلام مصطفوی پور همچنین از تشکیل کارگروه ستاد عشایر و روستایی به منظور تبیین و انعکاس اقدامات انجام شده در چهل سال گذشته خبر داد.
وی در ادامه با اشاره به برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته گفت: پیش از انقلاب سطح زیر کشت محصولات باغی استان 2 هزار 630 هکتار بود که پس از انقلاب به 38 هزار و 327 هکتار و تولیدات باغی نیز از 22 هزار و 35 تن به سالانه 260هزار و 122 تن محصولات باغی رسیده است.
مصطفوی پور افزود: سطح زیر کشت محصولات زراعی پیش از انقلاب 13 هزار 110 هکتار بوده که بعد از انقلاب به 163هزار 181 هکتار رسیده و تولیدات زراعی نیز از 178 هزار 255 تن به حدود 466 هزار و 408 تن افزایش پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: در حالی که پیش از انقلاب 4 هزار و 370 نفر در حوزه کشاورزی مشغول به کار بودند در حال حاضر بیش از 54 هزار و 393 نفر فعالیت کشاورزی دارند.
مصطفوی پور با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه زیرساخت های کشاورزی گفت: پیش از انقلاب تنها 12 کیلومتر کانال و شبکه آبیاری در استان وجود داشت و در حال حاضر این شبکه به حدود 700 کیلومتر می رسد.
به گفته نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان، میزان اشتغال به واسطه تبدیل اراضی دیم به آبی در قبل از انقلاب 55 نفر بود که حالا حدود پنج هزار و 350 نفر شده است.
استان کهگیلویه و بویراحمد با 720 هزار نفر جمعیت در جنوب غربی ایران قرار دارد.
9929/1662

افزودن نظر