هیات های ورزشی یزد برای پیروزی در المپیادهای برتر تلاش کنند

هیات های ورزشی یزد برای پیروزی در المپیادهای برتر تلاش کنند
یزد - مدیرکل ورزش و جوانان یزد با اشاره به اینکه باید برای ارتقای ورزش به عنوان وظیفه اصلی تلاش کنیم ، گفت: هیات های ورزشی برای درخشش در رقابت المپیاد استعدادهای برتر کشور و ارتقای رتبه سال گذشته خود برنامه ریزی کنند.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، مسعود شریعتی روز پنجشنبه در همایش مسئولان هیات های ورزشی استان افزود: یکی از رویدادهای مهم پیش رو برگزاری المپیاد استعدادهای برتر است که سال گذشته با عملکرد فوق العاده بالاتر از استان های پرجمعیت و مدعی، یزد توانست در رده ششم قرار گیرد.


وی ادامه داد: امسال رقابتی سخت تر از سال گذشته در این المپیاد خواهیم داشت و برای همین نیاز است با برنامه ریزی و تلاش زمینه درخشش دوباره ورزشکاران استان را فراهم کنیم.
این مسئول ورزش استان تاکید کرد: یکی از نکات مهم رها نکردن ورزشکارانی است که در المپیاد استعدادهای برتر خوش درخشیدند و هیات ها باید مستعدترین افراد را زیر نظر داشته و قهرمان پروری را با جدیت دنبال کنند.
شریعتی با اشاره به اینکه سند توسعه ورزش یزد چشم انداز آینده است ، یادآور شد: بعضی از هیات های ورزشی با توجه به گذشت 2 ماه از سال جدید هنوز برنامه عملیاتی و تقویم سالانه خود را ارائه نکردند، انتظار می رود روسا و دبیران هیات های ورزشی نسبت به ارائه آن اقدام کنند.
وی بیان کرد: « وقتی مسئولیتی را پذیرفتیم وظیفه داریم تلاش کنیم و نسبت به رفع مسائل و مشکلات موجود اقدام و جوابگوی جامعه هدف خود باشیم».
مدیرکل ورزش و جوانان یزد با اشاره به اینکه برای پیشرفت ورزش به کار تیمی نیاز است تصریح کرد: هیات های ورزشی طبق برنامه موضوع استعدادیابی و آموزش، ورزش همگانی و قهرمانی و ورزش بانوان و میزبانی مسابقات را در اولویت کارهای خود قرار دهند و با فدراسیون نیز بیش از پیش ارتباط برقرار کنند.
شریعتی افزود: ورزش بانوان باید در اولویت هیات های ورزشی باشد و مسئولان موظف هستند 30 درصد از بودجه های تخصیص به هیات ها را به بحث ورزش بانوان اختصاص دهند و هزینه های مضاعف و جداگانه برای ورزش بانوان در نظر گرفته می شود، امیدواریم در رونق و توسعه این ورزش گام بلندی برداشته شود.
وی در ادامه به نقش محوری روابط عمومی ها در هیات های ورزشی پرداخت و گفت: روابط عمومی ها می توانند در انعکاس عملکرد ورزش استان نقش مهمی داشته باشند و شیوه و روش اطلاع رسانی اخبار ورزشی باید به گونه ای طراحی شود که در جامعه نفوذ کند و اثرگذاری آن بر مردم مشهود باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان یزد ابراز امیدواری کرد که بتوان با کمک و همکاری هیات های ورزشی استان را به جایگاهی که لایق است رساند زیرا جامعه و جوانان ما نیاز به شور و نشاط دارند.
در این نشست روسا، دبیران و نایب رئیس بانوان هیات های ورزشی به بیان سوالات، مسائل و مشکلات خود در حوزه های مختلف پرداختند.
استان یزد 48 هیات ورزشی . 65 هزار ورزشکار زیر پوشش بیمه دارد.
7536/ 2047/

افزودن نظر