مصاف با آبی پوشان در پایتخت؛ بقا یا سقوط سپیدرود

مصاف با آبی پوشان در پایتخت؛ بقا یا سقوط سپیدرود
رشت - تیم های فوتبال سپیدرود رشت و استقلال تهران در هفته پایانی رقابت های لیگ برتر کشور به مصاف هم می روند و این بازی برای سپیدرود، حکم ماندن یا سقوط از لیگ برتر را دارد.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، در یک دیدار حساس، تیم استقلال در ورزشگاه آزادی تهران میزبان سپیدرود رشت است؛ در حالی هفته پایانی رقابت های لیگ برتر برگزار می شود که چهره تیم قهرمان و همچنین وضعیت تیم دوم سقوط کننده از رقابت های لیگ برتر، با انجام هفته سی ام مشخص خواهد شد.


این در حالیست که نه تنها رقابت در صدر جدول فشرده است، بلکه در انتهای جدول نیز رقابت شدیدی بین تیم های سپیدرود رشت و نفت مسجد سلیمان وجود دارد چون یکی از این دو تیم باید به همراه استقلال خوزستان از رقابت های لیگ برتر سقوط کنند.
البته شرایط سپیدرود رشت در جدول رده بندی به گونه ای است که این دیدار می تواند آخرین بازی سرخپوشان رشتی در رقابت های لیگ برتر هم باشد چون این تیم برای ماندن نه تنها باید در این بازی پیروز شود، بلکه از طرف دیگر تیم نفت مسجد سلیمان نیز باید برابر ذوب آهن متوقف شود.
با توجه به این امر، سپیدرودی ها در هفته پایانی رقابت های لیگ برتر کار بسیار مشکلی را پیش رو دارند و باید در تهران و برابر هواداران استقلال، این تیم را شکست دهند تا همچنان به ماندن در لیگ برتر امیدوار باشند. نتیجه مساوی و شکست برای سپیدرود، منجر به حذف از گردونه رقابت های لیگ برتر می شود.
سپیدرودی ها که هفته گذشته در یک دیدار خانگی برابر تیم فوتبال نساجی مازندران با نتیجه سه بر یک مغلوب شدند، کار خود را برای ماندن در لیگ برتر بسیار دشوار ساختند و باید در هفته پایانی و در یک بازی بسیار سخت، برابر استقلال و آن هم در تهران پیروز شوند.
با توجه به وضعیت و شرایط سپیدرود ، به طور حتم این تیم برای پیروزی برابر استقلال تهران به میدان خواهد رفت چون چیزی برای از دست دادن ندارد و برای اینکه همچنان امیدوار باشد که فصل آینده نیز بازی های خود را در لیگ برتر سپری کند، فقط در دیدار پایانی نیازمند پیروزی است تا با توقف احتمالی نفت مسجد سلیمان برابر ذوب آهن، سرخپوشان رشتی بالاتر از نفت در جدول رده بندی قرار گیرند.
از سوی دیگر دیدار تیم های فوتبال استقلال و سپیدرود برای آبی پوشان پایتخت از اهمیت ویژه ای برخوردار است چون این تیم نیز تلاش می کند تا در این مسابقه پیروز شود و این رقابت ها را با پیروزی به اتمام برساند و بتوانند به نایب قهرمانی رقابت های فصل جاری نیز امیدوار باشند.
این شرایط باعث می شود که کار برای سپیدرود در این بازی خارج از خانه بسیار سخت باشد چون استقلالی ها نیز برای به دست آوردن سهمیه آسیایی، نیازمند پیروزی در دیدار برابر سپیدرود رشت هستند.
هم اینک تیم فوتبال استقلال تهران با 54 امتیاز و یک امتیاز کمتر از تیم سپاهان، در مکان سوم جدول رده بندی قرار دارد و این تیم امیدوار است که با برتری برابر سپیدرود و توقف سپاهان، بتواند مقام نایب قهرمانی لیگ برتر را کسب کند.
دیدار رفت تیم های استقلال و سپیدرود در ورزشگاه سردارجنگل رشت، با نتیجه پرگل پنج بر صفر به سود آبی پوشان پایان یافته بود.
تیم نفت مسجد سلیمان نیز که برای رهایی از سقوط در مسابقات لیگ برتر، رقابت شدیدی با سپیدرود رشت دارد، در هفته پایانی این مسابقات میزبان ذوب آهن اصفهان است که البته این تیم نیز کار دشواری را در این دیدار خواهد داشت؛ علیرضا منصوریان که به همراه تیم ذوب آهن اصفهان تاکنون در رقابت های لیگ برتر و همچنین جام باشگاه های آسیا نتایج خوبی کسب کرده، به طور حتم برای پیروزی برابر نفت مسجد سلیمان به میدان خواهد رفت.
اگر سپیدرود در دیدار برابر استقلال تهران مغلوب شود، تیم نفت مسجد سلیمان با هر نتیجه ای حتی با شکست برابر ذوب آهن ، در لیگ برتر ماندگار خواهد شد و این سرخپوشان رشتی خواهند بود که از این مسابقات سقوط خواهند کرد.
تا پابان هفته بیست و نهم رقابت های فوتبال لیگ برتر کشور که با حضور 16 تیم در حال برگزاری است، تیم نفت مسجد سلیمان با 21 امتیاز در مکان چهاردهم و سپیدرود رشت با 20 امتیاز در مکان پانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.
7285 / 2007

افزودن نظر