استعدادیابی راهکار علمی برای فعالیت کودکان در ورزش است

استعدادیابی راهکار علمی برای فعالیت کودکان در ورزش است
همدان- یک مدرس تربیت بدنی و علوم ورزشی همدان با بیان اینکه استعدادیابی راهکار علمی برای فعالیت کودکان در ورزش است از والدین خواست: قبل از فعالیت ورزشی فرزندان خود، استعدادیابی و پیکرسنجی را مدنظر قرار دهند.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، بهروز حاجیلو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کودکان 6 سال به بالا تا رده سنی نونهالان و حتی نوجوانان برای فعالیت موفقیت آمیز در عرصه ورزش نیاز به استعدادیابی دارند.


وی بیان کرد: با پیکرسنجی این کودکان و اخذ آزمایش های مختلف نظیر ترکیب بدنی با استفاده از دستگاه های بادی کامپوزیشن ساخت کشور هلند درصد چربی و عضله بدن، میزان چربی درون احشایی، وزن چربی و عضله بدن، چگالی بدن، متابولیسم پایه، وزن مطلوب و میزان پروتئین ضروری روزانه محاسبه می شود.
حاجیلو اظهار داشت: همچنین پیکرسنجی و شناسایی ناهنجاری های اسکلتی – عضلانی شامل کف پای صاف، زانوی پرانتزی و ضربدری، گودی کمر و سایر علائم به خوبی شناسایی و راه درمان آن به فرد مراجعه کننده ارایه می شود.
وی گفت: والدین می توانند با مراجعه به مرکز خدمات پیکرسنجی کلینیک مهر واقع در خیابان تختی همدان نسبت به انجام تست های استعدادیابی و مشاوره ورزشی اقدام کنند.
رییس کمیته استعدادیابی هیات ورزش های همگانی همدان خاطرنشان کرد: در این تست گیری نیز ورزش هایی که برای فرد مفید است و می تواند به او کمک کند، شناسایی و معرفی می شوند.
7520/2087

افزودن نظر