دانش آموزان آسیب دیده شنوایی در کردستان استعدادیابی ورزشی می شوند

دانش آموزان آسیب دیده شنوایی در کردستان استعدادیابی ورزشی می شوند
سنندج - رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: در راستای ارتقای ضریب سلامت دانش آموزان و ورود افراد با استعداد دارای نیازهای ویژه به ورزش های قهرمانی، دانش آموزان دارای آسیب شنوایی استان استعدادیابی ورزشی می شوند.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، خلیل رنجبر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 76 دانش آموز دختر و پسر دارای آسیب شنوایی دردوره های پیش دبستانی وابتدایی در 9 شهرستان استان با تحصیل در 29 مدرسه مستقل و ضمیمیه شهری و روستایی جامعه هدف را در این برنامه تشکیل می دهند.


وی با اشاره به برگزاری نخستین مرحله عمومی استعدادیابی دانش آموزان دارای آسیب شنوایی گفت: این برنامه برای تعدادی از دانش آموزان هدف در رشته های دوومیدانی، تیراندازی، کشتی، تکواندو، شنا، فوتسال، تنیس روی میز، بدمینتون و کاراته روز گذشته برگزار شد.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان افزود: مرحله دوم این طرح تخصصی بوده و پس از شناسایی توانایی ها و استعدادهای هر کدام از دانش آموزان در رشته های مختلف توسط مربیان و کارشناسان، بصورت تخصصی در رشته مورد نظر فعالیت می کنند.
وی با بیان اینکه دانش آموزان داری آسیب شنوایی همواره باید با فعالیت و برنامه ریزی نگاهی رو به جلو داشته و امید خود را از دست ندهند گفت: بی شک با رفع برخی موانع می توان استعدادهای بسیار بالایی را که در میان این افراد نهفته شده و در دیگر افراد وجود ندارد را به شکوفایی رساند.
رنجبر توسعه، گسترش ورزش و ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان دارای آسیب شنوایی و ورود افراد با استعداد به ورزش های قهرمانی ناشنوایان را از جمله اهداف این طرح اعلام کرد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر برنامه های مختلفی از جمله طرح حیاط پویا، ورزش صبحگاهی، پارالمپیاد ورزشی درون مدرسه ای در راستای ارتقای سلامت جسمانی، روانی و شکوفایی استعدادهای بالقوه دانش آموزان در مدارس با نیازهای ویژه استان در حال اجرا است.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان در سال تحصیلی جاری 192 دانش آموز تلفیقی فراگیر دارای آسیب شنوایی خفیف تا عمیق در کنار همسالان خود و دردوره های متوسطه دوره اول و دوم مدارس عادی مشغول به تحصیل هستند.
در سال تحصیلی جاری هفت هزار و 170 دانش آموز با نیازهای ویژه (استثنایی) در مدارس عادی و مراکز آموزشی ویژه استان مشغول به تحصیل هستند.
7348 / 3034

افزودن نظر