توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/998024

کلهر: انتخاب برانکو به عنوان سرمربی تیم ملی، بهتر از سایر گزینه‌ها بود

کلهر: انتخاب برانکو به عنوان سرمربی تیم ملی، بهتر از سایر گزینه‌ها بود
پبشکسوت فوتبال ایران گفت: بهتر بود از برانکو ایوانکوویچ که اطلاعات خوبی از فوتبال ما دارد به جای ویلموتس در تیم ملی استفاده می‌شد.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، محمود کلهر کارشناس فوتبال کشورمان در گفتگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد حضور مارک ویلموتس در قامت سرمربی تیم ملی ایران گفت: اگر در حالت مقایسه ای با کارلوس کی روش بخواهم بگویم، کی روش اگر چه انتقاداتی را پشت خود می دید و حتی من نیز در برخی موضوعات مخالف او بودم، با این حال در بحث سرمربیگری از نظر وجهه مربیگری بالاتر از است.

بزرگترین اشتباه حضور ویلموتس در تیم ملی است

وی ادامه داد: بزرگترین اشتباه ما حضور مارک ویلموتس به عنوان سرمربی در تیم ملی ما است. این سرمربی به هیچ عنوان ارزش گرفتن ۲۲ میلیارد تومان را ندارد. تا وقتی مربی مثل برانکو در تیم پرسپولیس است و خوب نتیجه گرفته چرا باید با ویلموتس همکاری کنیم؟ حضور مربیانی در فوتبال ما ریسک است و ممکن است جواب ندهد.

برانکو بهترین گزینه برای تیم ملی ایران بود

کلهر در مورد حضور برانکو به جای ویلموتس در تیم ملی گفت: ما در فوتبالمان مربی مثل برانکو را داریم که دو دوره متوالی تیم پرسپولیس تهران را قهرمان لیگ برتر کرد و در لیگ قهرمانان آسیا نایب قهرمان شد. سرمربی مانند برانکو که با دانش است و شناخت خوبی از فوتبال ما دارد بهترین گزینه برای سرمربیگری تیم ملی کشورمان بود. اگر حتی برانکو هم انتخاب نشد، بهتر بود از سرمربیان دوم یا سوم لیگ خودمان بهره ببریم تا رقابت را برای سرمربیگری تیم ملی افزایش دهیم.

کیفیت مربیان ایرانی از ویلموتس بیشتر است

از نظر من کیفیت مربیان ایرانی که در سطح اول دنیا بازی کردند و برخی نیز که با دانش هستند به مراتب از مریبان این چنینی و با این کیفیت بهتر هستند. وقتی رزومه این سرمربی را خواندم دیدم در تیم های سابقش چندان موفق نبوده و به نظر من مربی خارجی در این مقطع به کار فوتبال ما نمی آید. بهتر است برای دستیابی به موفقیت کار های زیر بنایی انجام دهیم و از مربیانی که در لیگ مشغول به کار هستند، بهره ببریم. مثلا امیر قلعه نویی، یحیی گل محمدی و حتی جواد نکونام، سرمربیان جوان و کارآمدی هستند که فوتبال را خوب فرا گرفته اند و بازیکنانی، چون نکونام، وحید هاشمیان در لیگ های معتبر دنیا بازی کرده است.

بهترین اقدام کی روش، حذف بازیکن سالاری بود

او تصریح کرد: کی روش در کنار تمام ضعف هایی که داشت، یکی از بهترین کار هایی که در فوتبال ما کرد این بود که بازیکن سالاری را در فوتبال ما از بین برد. از نظر فنی کی روش فاکتور های مثبتی داشت، مثلا ما در سال های اول حضورش در تیم ملی موفق شدیم به جام جهانی ۲۰۱۴ صعود کنیم. امیدوارم ویلموتس مانند کی روش اقتدار داشته باشد و اجازه هر اقدامی را به بازیکنان ندهد.


بیشتر بخوانید:

سرمربی جدید تیم ملی از امکانات مرکز ملی فوتبال ایران بازدید کرد

درخشان: برای تاثیرگذاری ویلموتس باید به این مربی کمک کنیم/ اختیارات سرمربی جدید را محدود کنند

افاضلی: مبلغ قرارداد ویلموتس از سابقه اش بیشتر است/ کی روش وجهه بهتری داشت


انتهای پیام/

اظهارات کلهر درباره سرمربی جدید تیم ملی

تماشاخانه تصویر

{gallery}998024{/gallery}

افزودن نظر