با تاکید شیخ احمد؛ کاراته به بازی‌های آسیایی 20222 برمی‌گردد

با تاکید شیخ احمد؛ کاراته به بازی‌های آسیایی  20222 برمی‌گردد
قرار است در نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا، حضور کاراته در بازی‌های آسیایی 2022 تصویب شود.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، کمیته برگزاری بازی‌های 2022 هانگژو چین لیست رشته‌های شرکت‌کننده در این مسابقات را اعلام کرد که نام کاراته در این لیست وجود نداشت.

این موضوع با توجه به مدال‌آوری ایران در مسابقات بین‌المللی، نگرانی‌هایی را به وجود آورد اما با توجه به حضور سیدرضا صالحی‌امیری در هیات اجرایی شورای المپیک آسیا این امیدواری وجود دارد که کاراته به بازی‌های آسیایی برگردد.

شیخ احمد نیز تاکید دارد این رشته باید در بازی‌های آسیایی 2022 حضور داشته باشد. به همین دلیل قرار است در هیات اجرایی شورای المپیک آسیا (OCA) حضور کاراته در بازی‌های آسیایی هانگژو تصویب شود. کاراته در المپیک 2020 جزو رشته‌های المپیکی است.

در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی که قرار است در سال 2022 برگزار شود، رشته‌های ورزش‌های آبی، تیراندازی باکمان، دوومیدانی، بدمینتون، بسکتبال، بوکس، کانوئینگ، کریکت، دوچرخه‌سواری، سوارکاری، شمشیربازی، هاکی، فوتبال، گلف، ژیمناستیک، هندبال، جودو، کبدی، جوجیتسو، کوراش، ووشو، پنجگانه، رولر اسپرت، روئینگ، راگبی، بادبانی، سپک‌تاکرا، تیراندازی، اسکواش، تنیس روی میز، تکواندو، تنیس، سه‌گانه، والیبال، وزنه‌برداری و کشتی شرکت دارند.

این مسابقات روزهای 10 تا 25 سپتامبر سال 2022 برگزار می‌شود.

انتهای پیام/س

افزودن نظر