کارلوس کی‌روش: نگرش و تمرکز بازیکنانم ستودنی است/ تعجب می‌کنم چرا ترابی در اروپا بازی نمی‌کند

کارلوس کی‌روش: نگرش و تمرکز بازیکنانم ستودنی است/ تعجب می‌کنم چرا ترابی در اروپا بازی نمی‌کند
کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به تمجید از عملکرد شاگردانش در دو دیدار اخیر پرداخت و گفت که آنها توقعاتش را برآورده کرده‌اند.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز،

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از امارات، کارلوس کی روش پس از پیروزی 2 بر صفر تیم ملی ایران مقابل ویتنام گفت: امروز هر دو تیم برای صعود بازی و تلاش می کردند. البته آمار وجود دارد و تیم ایران در نیمه اول بالای 70 درصد مالکیت توپ داشت و حتی یک موقعیت گل هم به تیم حریف نداد. تیم ویتنام فوتبال مثبتی بازی کرد و بازیکنان ما تلاش و پشتکار خوبی در این بازی از خود نشان دادند.

نیمه اول باید 2 بر صفر یا 3 بر صفر به سود ما تمام می شد
وی در ادامه افزود: ما توانستیم عملکرد خوبی از خود در نیمه اول نشان دهیم و با توجه به عملکردمان باید این نیمه را با نتیجه 2 بر صفر یا 3 بر صفر به پایان می رساندیم.

ویتنام در نیمه دوم فقط یک ضربه به دروازه ما داشت
سرمربی تیم ملی ایران همچنین تصریح کرد: ما نتوانستیم نیمه نخست را با گل های بیشتر به پایان برسانیم و این باعث شد تا تیم ویتنام اعتمادبه نفس بیشتری پیدا کند و در نیمه دوم یک ضربه به دروازه ما داشت، البته این گویای همه چیز است، 90 دقیقه و یک ضربه! الان هم باید توجه ما به بازی بعد باشد.

نتیجه دیدار عراق - یمن استراتژی ما را برای دیدار بعدی مشخص می کند
کی روش در مورد اینکه چه برنامه ای برای بازی با عراق که مهمترین دیدار ما در مرحله گروهی است دارد، گفت: این بازی برای ما مهمترین دیدار است و از امروز تمام تمرکز و فکر ما و حتی رؤیای ما متمرکز خواهد بود برای بازی با عراق. البته منتظر نتیجه دیدار امروز عراق و یمن هم خواهیم بود، نتیجه ای که استراتژی ما برای دیدار آینده را مشخص خواهد کرد. مطمئناً ما با تمام وجود تلاش خواهیم کرد افتخار و شخصیت برای تیم ملی به دست بیاوریم. ما امروز راجع به ایران و ویتنام صحبت می کنیم.

بازیکنانم توقعات مرا برآورده کرده اند، نگرش و تمرکز آنها ستودنی است
وی در پاسخ به این پرسش که آیا به نظرش ایران روند خوبی را در مسابقات طی می کند، گفت: مطمئناً همین طور است. ما در دو بازی گذشته هفت گل به ثمر رسانده ایم. بازیکنانم توقعات مرا برآورده کرده اند و من همیشه از آنها می خواهم یک فوتبال فشرده و در عین حال مدرن را به نمایش بگذارند. این اتفاقی که در تیم ما می افتد به ندرت شاهد آن در تیم های آسیایی هستید. شاید کشورهای مانند، امارات، قطر، عربستان و ایران به نحوی بازی نمی کنند که بازی را کنترل کنند. خط دفاع در این تیم ها بالا و نزدیک به خط هافبک بازی می کند. نگرش و تمرکز بازیکنان ستودنی است. البته در نیمه دوم کمی بازیکنان عصبی بودند و آن هم به این دلیل بود که می خواستند گل های دوم و سوم را به ثمر برسانند. فقط باید کمی با آرامش بیشتر بازی کنند و با دقت بالایی ضربه آخر را بزنند.

پارک هانگ سئو: توانایی مقابله با خط حمله قدرتمند ایران را نداشتیم/ بازیکنان این تیم کار را برای ما سخت کرده بودند
کارلوس کی روش: مسئولان ایرانی نخواستند ماندن من طولانی تر شود/ به ویتنام و عراق فکر می کنم، نه کلمبیا

تک تک بازیکنان ما آمادگی خدمت به تیم ملی را دارند
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درباره تفاوت کار دفاعی ایران در دو بازی گذشته مقابل یمن و ویتنام عنوان کرد: تفاوت عمده اش این بود که از بُعد اعتمادبه نفس و زمان بندی کار بهتری توانستیم انجام دهیم. مدافعان ما در بازی امروز بسیار بیش فعال بودند و همیشه سعی می کردند به سمت توپ و فضا حمله کنند و خداراشکر بازیکنان ما عملکرد بسیار خوبی داشتند. سردار آزمون به گل رسید، طارمی زحمات زیادی کشید، اشکان دژاگه که بعد از مصدومیت بسیار آماده بود و نوراللهی که تنها دو ماه است در تیم ملی حضور دارد بازی خوبی انجام داد و مهدی ترابی هم که فوق العاده است. تک تک بازیکنان ما آمادگی خدمت به تیم ملی را دارند.

برای قهرمانی در یک تورنمنت باید نیمکتی قوی داشته باشید
کی روش درباره این موضوع که ترکیب تیم ملی در دو بازی گذشته تغییراتی داشت، آیا تا پایان جام ملت ها تیم ملی شاهد تغییر خواهد بود، گفت: تک تک بازیکنان ما باید همیشه آماده باشند که در خدمت تیم باشند. مهمترین مسئله آمادگی روحی و روانی و همین طور از بُعد شخصیتی و کاراکتر بازیکنان هست و بازیکنان باید همیشه نشان دهند که فرقی نمی کند چه داخل زمین و چه بیرون باید آماده خدمت به تیم باشند. شما شاید یک تک بازی را با بازیکنانی که فیکس بازی می کنند، ببرید ولی اگر بخواهید قهرمان تورنمنتی شوید باید نیمکت ذخیره قوی داشته باشید که در خدمت تیم باشند. من به عنوان مربی اگر بازیکنی از بازی نکردن خوشحال باشد با این امر موافق نیستم، ولی تک تک بازیکنان باید بپذیرند و آماده باشند و هر لحظه ای که من از آنها درخواست کنم به درون زمین بروند و از آن بازیکنی که تعویض می شود بهتر عمل کنند. توقعم از بازیکنانم این است که بهترین عملکردشان را داشته باشند.

تعجب می کنم چرا ترابی در یک باشگاه بزرگ اروپایی مشغول نیست
تیم ملی ایران امروز بازی بسیار خوبی انجام داد. مهدی ترابی نیز درخشش بسیار خوبی داشت. آیا در بازی های آینده بیشتر از این بازیکن استفاده خواهید کرد؟ ، کی روش در واکنش به طرح این پرسش از سوی خبرنگاری، تصریح کرد: من چند سال تجربه ای را دارم. شاید بازیکنان بزرگ زیادی ندیده باشم و با بازیکنان بزرگ خیلی کار نکرده باشم، اما هنوز شگفت زده ام که چطور هنوز این بازیکن در آسیا بازی می کند و در یک باشگاه بزرگ اروپایی مشغول نیست، چون استعداد زیادی دارد و سرعت و همین طور از لحاظ حرفه ای گری از شخصیت بسیار بالایی برخوردار است.

هنوز فضا برای بهتر شدن آزمون وجود دارد
وی در خاتمه تصریح کرد: مطمئناً سردار به عنوان مهاجم نوک ما در حال حاضر بهترین گلزن ماست. البته هنوز فضا برای بهتر شدن او وجود دارد. او بازی به بازی بهتر می شود، آن هم به این دلیل است که به تازگی از مصدومیت رها شده است. مهم تر از آن عملکرد بازیکنانی مانند قدوس، طارمی، امیری و ترابی در یک سوم منطقه هجومی ماست که عملکرد بسیار خوبی برای کمک به گلزنی داشتند.

انتهای پیام/

افزودن نظر