تربت حیدریه فاقد خوابگاه ورزشی است

تربت حیدریه فاقد خوابگاه ورزشی است
تربت حیدریه- نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی با گلایه از نبود خوابگاه ورزشی در تربت حیدریه، گفت: برای رفع این مشکل بخشی از مسکن مهر به عنوان خوابگاه ورزشی قابل استفاده است که تامین منابع مالی آن نیازمند توجه وزارت ورزش و جوانان است.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، سعید باستانی روز شنبه در مراسم افتتاح ورزشگاه پنج هزار نفری تربت حیدریه با حضور وزیر ورزش و جوانان افزود: اداره این ورزشگاه نیز نیازمند تامین نیروی انسانی است که باید وزارت ورزش و جوانان همچون گذشته نگاه تعاملی خود را با حوزه ورزش این خطه حفظ کند و گسترش دهد.


وی اظهار داشت: ورزشگاه آزادی تربت حیدریه جزو ورزشگاه های 15 هزار نفری کشور است که به دلیل مسایل مالی به پنج هزار نفری کاهش یافت و امیدواریم با تلاش وزارت ورزش و جوانان طرح اولیه آن نیز عملیاتی شود.
نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حوزه ورزش حرفه ای در تربت حیدریه در سال های اخیر پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است، اظهار داشت: این حوزه برای بهره گیری از ظرفیت های موجود نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.
باستانی همچنین از وزیر ورزش و جوانان خواست نسبت به تامین اعتبار برای تکمیل طرح ورزشی استخر روباز تربت حیدریه اهتمام بیشتری داشته باشد.
فرماندار ویژه تربت حیدریه نیز با بیان اینکه استعدادهای ورزشی این شهرستان بیش از امکانات موجود آن است، گفت: این بدان معناست که با وجود کمبود امکانات، ظرفیت های ویژه ای درحوزه ورزش این منطقه وجود دارد.
علی رستمی افزود: توجه به حوزه ورزش، علاوه بر کاهش آسیب های اجتماعی، زمینه توسعه سلامت را بین آحاد جامعه و به خصوص جوانان فراهم می کند و مسئولان باید به این موضع توجه ویژه ای داشته باشند.
وی اظهار داشت: تربت حیدریه در رشته های مختلف ورزشی از ظرفیت های فراوان برخوردار است اما آماده نبودن زیرساخت ها و نیز کمبود فضاهای ورزشی مانع شکوفایی بیشتر این استعدادها شده است.
وی گفت: با توجه به نیاز شهرستان، پیگیری و توسعه طرح های ورزشی نیمه تمام در دستور کار قرار گرفته که با مساعدت مسئولان و خیران این حوزه در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این مجموعه ها خواهیم بود.
امروز و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی طی مراسمی با حضور وزیر ورزش و جوانان ورزشگاه پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید.
32 باشگاه ورزشی در تربت حیدریه فعالند که هفت باشگاه آن مختص بانوان است.
همچنین 10 هزار ورزشکار در قالب 40 هیات ورزشی در تربت حیدریه فعالیت دارند که چهار هزار و 670 نفر آنان بیمه هستند.
مرکز شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.
7079/6121 / 6053

افزودن نظر