شهنازی: حضور سرپرستان فدارسیون ها در مجمع کمیته ملی المپیک منعی ندارد

شهنازی: حضور سرپرستان فدارسیون ها در مجمع کمیته ملی المپیک منعی ندارد
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: مجمع پیش روی کمیته ملی المپیک انتخاباتی نیست و به همین دلیل سرپرستان فدراسیون ها نیز اجازه حضور در آن را دارند.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، فدراسیون هایی که با سرپرست اداره می شوند، می توانند در مجمع حضور یابند. حتی سرپرست هایی که عضو هیات رییسه فدراسیون نیستند هم می توانند شرکت کنند.


سخنگوی کمیته المپیک درباره حضور فریبا محمدیان معاون سابق امور بانوان وزارت ورزش در مجمع عمومی کمیته المپیک نیز گفت: مقرراتی نداریم که بازنشسته نمی‌تواند در مجمع شرکت کند بنابراین حضور محمدیان به عنوان خبره مشکلی نیست و به مجمع کمیته هم دعوت شد.
شهنازی درباره تصویب اساسنامه جدید کمیته المپیک در مجمع کمیته ملی المپیک توضیح داد: در بحث دبیرکل و اختیارات آن، هیات اجرایی کمیته المپیک مصوب کرده که دبیرکل از سوی رئیس کمیته معرفی و توسط هیات اجرایی نهایی می‌شود.
وی اضافه کرد: در واقع اعضای هیات اجرایی تصمیم می‌گیرند که پیشنهاد رئیس تصویب یا رد شود. بر این اساس اساسنامه با این پیشنهاد به مجمع می‌رود.
سخنگوی کمیته ملی المپیک در تکمیل این بخش از سخنان خود گفت: کمیته بین‌المللی المپیک معتقد است که دبیرکل و خزانه‌داری که توسط رئیس به هیات اجرایی پیشنهاد شود، فاقد رای هستند، اما اگر می‌خواهید این گونه نباشد، باید مجمع عمومی درباره دبیرکل و خزانه‌دار تصمیم بگیرد تا آنها نیز دارای حق رای باشند.
عضو هیات اجرایی کمیته المپیک درباره معرفی نامزد باقی مانده برای شورای المپیک آسیا اظهار داشت: همچنین هادی ساعی برای کمیته ورزشکاران و غلامرضا نوروزی برای کمیته پزشکی شورای المپیک آسیا معرفی شدند. پیشتر نیز اسامی هفت نفر اعلام شده بودند.
ورزشی**٩٢٥٠**9118**9129

افزودن نظر