محمدی‌راد: امیدوارم ستاره‌ها از تیم ملی‌ نروند/ انتخابی المپیک نیاز به باتجربه‌ها دارد

محمدی‌راد: امیدوارم ستاره‌ها از تیم ملی‌ نروند/ انتخابی المپیک نیاز به باتجربه‌ها دارد
سرمربی تیم والیبال شهرداری ورامین معتقد است، در حال حاضر جایگزینی برای ستارگان تیم ملی وجود ندارد و برای مسابقات انتخابی المپیک باید از باتجربه‌ها استفاده کرد.

به گزارش گروه ورزشی ایمان نیوز، رحمان محمدی‌راد در گفت و گو با ایسنا، در خصوص پیروزی تیم شهرداری ورامین مقابل شهروند اراک در هفته هفدهم لیگ‌برتر والیبال، توضیح داد: ما واقعا در این بازی عملکرد خوبی داشتیم اما تیم اراک به هیچ عنوان کیفیت نیم فصل اول و بازی‌های قبلی خود را نداشت، با توجه به نتایج کسب شده در سه ست بازی کاملا مشخص است که بازی یک طرفه بود. تماشاگران اراک اعتراضاتی را انجام دادند که باعث توقف بازی هم شد اما خوشبختانه با ورود نیروی انتظامی و رسیدگی مسئولان برگزاری مسابقه،‌ بازی ادامه یافت.

او افزود: در این بازی توانستیم از همه نفرات خود استفاده کنیم تا فشار زیادی به بازیکنان وارد نشود و در پایان سه بر صفر به پیروزی رسیدیم.

سرمربی تیم والیبال شهرداری ورامین در مورد بازی پیش روی این تیم نیز توضیح داد: در نیم فصل دوم ما با تیم‌هایی بازی می‌کنیم که دچار تغییر و تحولات زیادی شده‌اند. برای هفته پیش رو هم با تیم شهرداری ارومیه بازی داریم که روند خوبی را در طول فصل داشته و به آمادگی خوبی رسیده است. ارومیه برد خوبی مقابل گنبد به دست آورد و مقابل کاله هم بازی خوبی را انجام داد اما این بازی در زمین ما است و سعی می‌کنیم با حضور هواداران خود بازی خوبی را انجام داده و به پیروزی برسیم.

او همچنین در خصوص شرایط کلی لیگ‌برتر امسال تا هفته هفدهم اظهار کرد: در مورد شرایط کلی لیگ باید بگویم نیم فصل خوبی را پشت سر گذاشتیم، در هفته‌های اولیه برخی تیم‌ها هماهنگی خوبی بین بازیکنانشان وجود نداشت که دلیل آن دیر شکل گرفتن این تیم‌ها بود. ما تا به این هفته نتایج خوبی را گرفته‌ایم که دلیل آن سرمایه گذاری خوب باشگاه بود. توانستیم نفرات مد نظر خود را خیلی زود جذب کرده و در تمرینات پیش فصل از آن‌ها استفاده کردیم تا به هماهنگی خوبی برسیم.

محمدی‌راد در این مور ادامه داد: در حالت کلی لیگ به گونه‌ای است که حتی احتمال پیروزی تیم هفتم و هشتم جدول مقابل تیم اول و دوم وجود دارد، به گونه‌ای نیست که اصلا شانسی برای تیم‌های دیگر قائل نباشیم. همه تیم‌ها به آمادگی خوبی رسیده‌ و قدرت تیم‌ها به یکدیگر نزدیک است. تیم‌ها برای نیم فصل دوم نقاط ضعف خود را پوشش داده‌اند و من فکر می‌کنم در ادامه لیگ شاهد جذاب‌تر شدن بازی‌ها باشیم، از نظر من جایگاه تیم‌ها در جدول مهم نیست و بازی‌ها در ادامه لیگ سخت‌تر می‌شود، باید خود را برای پلی‌آف آماده کنیم.

در یکی دو ماه اخیر برخی از بازیکنان صاحب نام تیم ملی در اعتراض به شرایط حاکم بر والیبال کشور صحبت‌هایی مبنی بر کناره گیری از تیم ملی را مطرح کرده‌اند،‌ محمدی‌راد در پاسخ به این سوال که اتفاق افتادن این موضوع چه ضربه‌ای می‌تواند به تیم ملی والیبال وارد کند؟ توضیح داد: روی هم رفته برنامه‌های لیگ و تیم ملی با یکدیگر تداخل ندارد و به نظرم این موضوع نمی‌تواند برای اردوهای تیم ملی مشکل ساز باشد و بازیکنان می‌توانند پس از استراحت به برنامه‌های تیم ملی بپردازند. برخی از ستارگان و نوابغ والیبال ما نیز در لیگ‌های خارجی مشغولند که من فکر نمی‌کنم فدراسیون و سرمربی بخواهند آن‌ها را از دست بدهند چون جایگزینی برای آن‌ها نداریم. ما بازیکنان با استعدادی را در والیبال داریم اما در این سال‌ها به قدری فرصت بازی نداشته‌اند که در مسابقات بزرگ بتوانند جایگزین این نفرات با تجربه باشند.

او در این مورد افزود: مسابقات بزرگی چون انتخابی المپیک اولویت اصلی همه کشورها است و من امیدوارم این اتفاق برای والیبال ما رخ ندهد تا این بازیکنان را برای مسابقات پیش رو در اختیار داشته باشیم. نبود این بازیکنان ضربه بزرگی به تیم ملی می‌زند. احتمالا برنامه باشگاهی بازیکنان تیم ملی ما که در لیگ‌های خارجی مشغول هستند تا اردیبشهت ماه طول می‌کشد و تقریبا دو هفته بعد از آن مسابقات لیگ‌جهانی شروع می‌شود. بازیکنان بزرگی چون معروف و غفور هم هستند که واقعا دین خود را به تیم ملی ادا کرده‌اند، من امیدارم آن‌ها را در اختیار داشته باشیم و چنین اتفاقی رخ ندهد.

سرمربی تیم والیبال شهرداری ورامین در ادامه با اشاره به اهمیت بالای مسابقاتی چون انتخابی المپیک، گفت: بازی‌هایی چون المپیک و جهانی اولویت‌های اول کشورهای بزرگ و صاحب سبک در ورزش هستند که برای کسب بهترین نتیجه پا به این میادین می‌گذارند. با تجربه‌ای ک شخصا از المپیک دارم، مربیان کشورهای بزرگ برای بازی‌های المپیک و جهانی در ترکیب‌ تیم‌های خود از با تجربه‌ترین‌ها استفاده می‌کنند. من امیدوارم این اتفاق رخ ندهد و حتی در صورت امکان بازیکنان قدیمی‌تر ما که به دلیل برخی شرایط از تیم ملی کنار رفته یا کنار گذاشته شده‌اند هم برای مسابقاتی چون انتخابی‌ المپیک به تیم ملی برگردند، این مسابقات بسیار سخت هستند و ما نیاز به چنین بزرگانی داریم چون همه کشورها با تمام توان وارد میدان می‌شوند.

او در پاسخ به این سوال،‌ آیا ادامه فعالیت کولاکوویچ به عنوان سرمربی تیم‌ملی می‌تواند به سود والیبال ایران باشد؟ گفت: در مورد اینکه آیا می‌توانستند تصمیم بهتری بگیرند یا نه بنده نمی‌توانم اظهار نظر کنم چون در آن جایگاه نستم اما،‌ به نظرم کولاکوویچ باید شناخت خوبی از والیبال و لیگ ما داشته باشد. من می‌دانم که سال سختی را پیش رو داریم و رقابت‌های انتخابی المپیک از سخت‌ترین رقابت‌ها هستند. همه کشورها با تمام توان وارد این رقابت‌ها می‌شوند و ورود به المپیک به این راحتی‌ها نیست. امیدوارم تیم ملی بتواند بهترین نتایج را کسب کند.

رحمان محمدی‌راد در پایان این گفت و گو، در خصوص شانس قهرمانی تیم شهرداری ورامین در رقابت‌های لیگ‌برتر نیز گفت: شاید این صحبتم تکراری باشد اما باز هم می‌گویم که در ابتدای فصل هدفگذاری ما کسب عنوان قهرمانی نبود و ما تنها یکی از شانس‌ها هستیم. با توجه به شرایطی که پیش آمد ما الآن در صدر جدول هستیم اما جدول رده‌بندی به هیچ عنوان نمی‌تواند دلیل بر قهرمانی باشد، ما تنها با قرار گرفتن در صدر جدول شرایط را برای مرحله پلی‌آف بهتر کرده‌ایم تا در صورت امکان با تیم هشتم جدول بازی کنیم. بار دیگر باید بگویم تیم هفتم و هشتم تنها با یک اشتباه اختلاف امتیاز دارند، ما از اول فصل تلاش کرده‌ایم که با انجام تمرینات تیم هماهنگ و بی‌حاشیه‌ای را برای لیگ آماده کنیم و در پایان با داشتن عملکردی مناسب،‌ در صورت ممکن به عنوان قهرمانی برسیم.

انتهای پیام

افزودن نظر