نفرات برتر مسابقات بین المللی مکعب روبیک مشخص شدند

نفرات برتر مسابقات بین المللی مکعب روبیک مشخص شدند
مسئول کمیته بازی های فکری هیات همگانی استان تهران از معرفی نفرات برتر چهارمین دوره مسابقات بین المللی مکعب روبیک خبرداد.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، مهدی قهاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسابقات بین المللی مکعب روبیک روز گذشته (جمعه) با شرکت 280شرکت کننده از 9 کشور در رده سنی کمتر از 16 سال در سالن فردوسی منطقه 6 تهران برگزار شد.


وی با بیان اینکه هدف از این مسابقات مهک زدن سرعت و توانایی بیشتر برترین ها خواهد بود گفت: در این دوره برترین ها توانستند در 6 گروه و در مدت زمانی 12 ثانیه توانایی فکری و ذهنی خود را به اثبات برسانند.
به گفته مسئول کمیته بازیهای فکری هیات همگانی استان تهران، شرکت کنندگان از کشور های ژاپن، چین، عراق، لبنان، هند، سوریه ، بوسنی و هزرگوین، پاکستان و ایران تشکیل دادند.
قهاری تصریح کرد: در گروه نخست گوراسز پاتیلی Gurasees pateali ( کشورهند)، پارمیدا حسینی، تینا بیرجندی و همچنین در گروه دوم نیز خورشید آزاده، پارسا سواحلی مقدم و پویا دوستدار مقام برتر را کسب کردند.
وی ادامه داد: در گروه سوم نیز نازگل مرادی، خورشید حاج سید جوادی و رادین سمیعی فرد و در گروه چهارم یزدان سلیمانی، فاطمه لاری و آوا عزیزی اول تا سوم شدند.
مسئول کمیته بازیهای فکری هیات همگانی استان تهران گفت: در گروه پنجم نیز آرمان احمدپور، آمیتیس بابایی و امیررضا پیشوا و در گروه ششم نیز آرمینی شیخ الاسلام، لونا موریدپور و بردیا گداری نفرات برتر شدند.
مکعب روبیک یک جورچین (پازل) مکانیکی است که در سال 1974 توسط یک مجسمه‌ساز و پروفسور معمار مجارستانی به نام ارنو روبیک ابداع شد که نام اصلی آن ' مکعب جادویی ' است که توسط مخترع آن نام‌گذاری شده‌است.
مکانیزم محوری این پازل به شما این امکان را می‌دهد که در هر وجه به‌طور جداگانه رنگ‌های دیگر را به هم ریخت، و هدف از بازی این است که تمام رنگ‌های آن در وجه خود و به صورت درست در کنار هم قرار گیرند.
تهرانم/7247/1539

افزودن نظر