پایان خوش نیم فصل برای نساجی مازندران

ساری- تیم فوتبال نساجی مازندران با پیروزی در دیدار مقابل پیکان، نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال کشور را با 16 امتیاز از 15 بازی به پایان رساند.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، نساجی مازندران که از ساعت 15 و 15 دقیقه امروز پنجشنبه 15 آذر در ورزشگاه شهر قدس به مصاف پیکان تهران رفته بود، با تک گل دقیقه 87 سجاد آشوری بازی را با پیروزی پشت سر گذاشت و پایان خوشی را در نیم فصل نخست برای هواداران این تیم پرطرفدار مازندرانی رقم زد.


نماینده فوتبال مازندران در لیگ برتر با این پیروزی 16 امتیازی شد و به طور موقت تا پیش از برگزاری سایر بازی های هفته پانزدهم، جای فولاد 15 امتیازی را در جدول گرفت.
نساجی با سومین پیروزی لیگ برتری خود از رتبه دوازدهم به رتبه نهم جدول صعود کرد، رتبه ای که احتمال تغییر آن وجود دارد، اما نساجی را در پایان نیم فصل به حاشیه امن جدول رده بندی لیگ برتر رساند.
در این دیدار که توسط پیام حیدری داوری شد، حامد لک، جورجی گولسیانی ، فرشاد فرجی ، مهرداد عبدی ، حمیدرضا دیوسالار ، احمد عبدالله‌زاده ، محمد آبشک ، علی‌اصغر آشوری ، سجاد آشوری ، امید سینک و مصطفی خانزادی به عنوان 11 بازیکن اصلی از ابتدای بازی به میدان رفتند.
نکونام در دقایق 84 و 85 بازی شاهین مجیدی را به جای مصطفی خانزادی و احمد نورنعیمی را به جای امید سینک وارد بازی کرد.
مجید جلالی نیز که با کسب این نتیجه احتمال جدا شدنش از پیکانی ها بیشتر شده است، با کنار گذاشتن 3 مهدی مؤمنی، ماهان رحمانی و مهدی شیری از ترکیب اصلی تیم، وحید شیخ‌ویسی، حجت حق‌وردی، سجاد مشکل‌پور، امیرحسین جدی، ابوالفضل رزاق ‌پور، مگنو باتیستا، محمد خدابنده ‌لو، سامان نریمان‌ جهان، شاهین ثاقبی، سعید واسعی و محمد قاضی را به عنوان یاران ثابت پیکان برای مصاف با نساجی به زمین فرستاد.
نساجی با کسب پیروزی در این دیدار سومین پیروزی خود در نیم فصل نخست رقابت ها را ثبت کرد.
شاگردان نکونام با کسب این نتیجه می توانند با توجه به دشواری بازی های رقبای اصلی خود در جدول رده بندی در هفته پانزدهم، امیدواری زیادی برای باقی ماندن در بین 10 تیم بالای جدول داشته باشند.
آن ها حالا باید منتظر برگزاری دیدار فردای پدیده و ماشین سازی تبریز باشند، دیداری که در صورت پیروزی احتمالی پدیده در مشهد یا حتی تساوی با ماشین سازی، خیال نساجی را تا پایان هفته شانزدهم لیگ برتر از پشت سر گذاشتن ماشین سازی تبریز در جدول راحت می کند.
فولاد نیز روز جمعه 23 آذر باید در تبریز به مصاف تراکتورسازی برود و کار دشواری برای پشت سر گذاشتن نساجی خواهد داشت. نفت مسجد سلیمان روز چهارشنبه 21 آذر در اصفهان مهمان ذوب آهن است و توقف یا شکست این تیم در خانه شاگردان علیرضا منصوریان تثبیت موقعیت نساجی را به دنبال خواهد داشت.
صنعت نفت نیز 23 آذر با سایپا در آبادان باید رقابت کند که فقط در صورت پیروزی با اختلاف بیشتر از 3 گل برابر سایپا می تواند نساجی را در جدول از پیش روی خود بردارد، احتمالی که بسیار دور از ذهن به نظر می رسد.
شاگردان نکونام حالا با خیال تقریبا راحتی می توانند به تعطیلات نیم فصل بروند تا در ابتدای نیم فصل دوم با تجدید قوای این تیم توسط مدیران و جذب بازیکنان جدید، از موقعیت خود در جدول دفاع کرده و برای صعود بیشتر در جدول مبارزه کنند.
حاصل 15 بازی نساجی در نیم فصل نخست، 3 پیروزی، 7 تساوی و 5 شکست بود.
9927/1654

افزودن نظر