چشم «رسن» به تاریخ سازی در لیگ قهرمانان آسیا

«بشار رسن» هافبک عراقی تیم پرسپولیس ایران با وجود اینکه تیمش بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا را با 2 گل به کاشیما آنتلرز ژاپن واگذار کرده است، اما برای بازی برگشت به خلق افتخاری تاریخی در لیگ قهرمانان چشم دوخته است.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) روز پنجشنبه در گزارشی نوشت: میزبان دیدار رفت در 45 دقیقه نخست بازی، سد محکم غول های ایرانی را مقابل خود غیرقابل نفوذ یافت اما آن ها با گل های بازیکنان برزیلی خود «لئو سیلوا» و «سرجینیو» در نیمه دوم، در نهایت شکست 2 بر صفر را به میهمانشان تحمیل کردند.


با این حال، رسن که تیمش پیش از این در مرحله یک هشتم و یک چهارم، سابقه برگرداندن نتیجه بازی و شگفتی سازی را دارد، معتقد است آن ها می توانند بار دیگر چنین کاری را انجام داده و پیروزی تاریخی را در بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان رقم بزنند.
هافبک عراقی قرمزها در این باره اظهار داشت: نتیجه رضایت بخشی به دست نیاوردیم، می توانستیم از زمین کاشیما دست کم با یک تساوی برگردیم.
رسن 21 ساله با یادآوری اتفاقات بازی رفت ادامه داد: در نیمه نخست خیلی خوب عمل کردیم اما در نیمه دوم اشتباهاتی مرتکب شده و با 2 گل مجازات شدیم، نتیجه آن دیدار بی شک فشار زیادی را در بازی خانگی به ما تحمیل خواهد کرد.
باشگاه تهرانی پرسپولیس سال گذشته پیش از شکست سنگین مقابل الهلال عربستان سعودی تا مرحله نیمه نهایی پیشروی کرده بود و از آن تاریخ تاکنون آن ها با غلبه بر سختی های زیادی از جمله از دست دادن تعدادی از بازیکنان کلیدی، محرومیت از پنجره نقل و انتقالات و یک دو جین مصدوم به فینال این دوره رسیده اند.
هافبک پرسپولیس در ادامه تصریح کرد: با توجه به تمام اتفاقاتی که پشت سر گذاشته ایم رسیدن به فینال به خودی خود برای دستاورد بزرگی است، علاوه بر این ما از لحاظ مالی هم به اندازه تیم های ژاپنی، اماراتی و قطری قدرتمند نیستیم.
وی افزود: با این حال می خواهیم یک قدم فراتر رفته و قهرمانی را از آن خود کنیم، این افتخار برای باشگاه تاریخی خواهد شد، افتخاری که تا سال های سال در ذهن هواداران باقی خواهد ماند و شخصا برای من بردن جام قهرمانی باشگاه های آسیا پس از قهرمانی با عراق در جام ملت های آسیا، اتفاقی خاص خواهد بود.
در کنار تمام چالش های پرسپولیس، این موضوع را هم اضافه کنید که آن ها می بایست بر خستگی ناشی از سفر به ژاپن و برگشت به تهران که چیزی معادل تقریبا 16 هزار کیلومتر است، فائق آیند؛ و این مسافت تقریبا 2 برابر مسافتی که میهمان ژاپنی از راه رسیده پرسپولیس پیموده است.
رسن خاطرنشان کرد: پرواز طولانی ما را به شدت خسته کرد، ساعت خوابمان مختل شد و این موضوع به وضوح در بازی رفت مشخص بود؛ نیمه اول واقعا خوب بودیم اما در نیمه دوم از لحاظ بدنی تحلیل رفته و تقلا کردیم.
با این حال، این موضوع نمی تواند مانع از این شود که پرسپولیس هایی که به دنبال تاریخ سازی هستند، بهترین عملکردشان را به نمایش نگذارند.
ورزشی**3991**1597

افزودن نظر