لشگری: انتقال پاراتکواندو به فدراسیون تصمیم منطقی بود

رییس انجمن تکواندو معلولان درباره انتقال این رشته به فدراسیون تکواندو گفت: تصمیم خوب و منطقی بود و سبب می‌شود تا هدایت این رشته در آینده توسط یک مدیر انجام شود و در پارالمپیک ۲۰۲۰ به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

به گزارش گروه ورزشی ایمان نیوز، مسعود لشگری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: رشته پاراتکواندو پیش از این نیز فعالیت‌های آن در بخش اجرایی، سیاستگذاری و فنی توسط فدراسیون تکواندو انجام می‌شد و در اعزام‌ها و برپایی اردوها تحت حمایت این فدراسیون بود. البته در حال حاضر نیز با همکاری کمیته ملی پارالمپیک، فدراسیون جانبازان و معلولان و فدراسیون تکواندو برنامه‌های خود را پیش می‌بریم و امیدوارم تصمیمات جدید اتخاذ شده از سوی فدراسیون جهانی در پیشبرد و پیشرفت این رشته اثرگذار باشد و ما به نتایج خوبی در نخستین حضور خود در پارالمپیک ۲۰۲۰ دست پیدا کنیم.

وی گفت: تمام تلاش بر این است که حضور موفقی در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو داشته باشیم. بنابراین من این انتقال را اتفاق خوبی برای پاراتکواندو می‌دانم و مطمئنم اگر قبل از این توسط سه مجموعه مدیریت می‌شدیم با این تصمیم گیری در آینده تنها با مدیریت فدراسیون تکواندو برنامه‌ها را پیش خواهیم برد و روند موفقی خواهیم داشت.

لشگری اضافه کرد: تا جایی که من خبر دارم قرار است حتی بعد از انتقال از نظر مالی تحت حمایت کمیته ملی پارالمپیک قرار بگیریم. امیدوارم این شرایط مهیا شود تا مشکلی برای برپایی اردوها و اعزام‌ها نداشته باشیم.

رییس انجمن تکواندو معلولان با اشاره به اعزام این تیم به مسابقات قهرمانی جهان آنتالیا در بهمن ماه تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم نفرات اعزامی خود را به این مسابقات مشخص کنیم ۲۱ آبان به میزبانی هیات تکواندو استان تهران مسابقات قهرمانی کشوری برگزار خواهیم کرد تا نفرات اعزامی خود را به مسابقات قهرمانی جهان مشخص کنیم. این مسابقات برای کسی که موفق به کسب مدال طلا شود ۱۰۰ امتیاز دارد و می‌تواند در ارتقای رنکینگ جهانی موثر باشد. ما در حال حاضر تکواندوکاران خوبی از جمله؛ مهدی پوررهنما، محمود جعفرزاده، اصغر عزیزی و ... داریم که در رنکینگ اول تا چهارم جهان قرار دارند و بدون شک حضور در مسابقات قهرمانی جهان در افزایش امتیاز این تکواندوکاران بسیار موثر خواهد بود.

وی در پایان افزود: چون در پارالمپیک ۲۰۲۰ براساس قوانین ما تنها می‌توانیم در کلاس K۴۳ و K۴۴ شرکت کنیم، بنابراین ما تنها می‌توانیم دو نماینده در وزن -۷۵ و +۷۵ کیلوگرم در پارالمپیک داشته باشیم. البته به دنبال سرمایه گذاری روی این دو تکواندوکار هستیم تا بتوانیم به موفقیت‌های بسیار خوبی در پارالمپیک ۲۰۲۰ دست پیدا کنیم.

انتهای پیام

افزودن نظر