داور بسکتبال اسدآبادی به بازی های آسیایی اعزام شد

همدان- رئیس هیات بسکتبال همدان گفت: هادی سالم داور بین المللی بسکتبال اهل اسدآباد از توابع استان همدان روز جمعه به بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اندونزی اعزام شد.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، پرویز ریحانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سالم برای نخستین بار در بازی های آسیایی قضاوت می کند.


وی اضافه کرد: این داور بین المللی تاکنون در رقابت های قهرمانی آسیا، مقدماتی جام جهانی، تورنمنت های بین المللی و لیگ برتر کشورمان قضاوت های بسیار خوبی را انجام داده و برهمین اساس در فهرست داوران بازی های آسیایی جاکارتا قرار گرفت.
ریحانی افزود: این داور اسدآبادی از جوانان با استعداد شهرستان اسدآباد و یکی از 12 داور بین المللی کشور است که 6 سال پیش موفق به اخذ مدرک بین المللی در کشور امارات شد و تاکنون در چندین تورنمنت بین المللی قضاوت کرده و در بازی های لیگ برتر نیز بارها سوت زده است.
** آرزوی قضاوت در المپیک 2020
هادی سالم داور بین المللی اسدآباد نیز قبل از اعزام به بازی های آسیایی جاکارتا عنوان کرد که آرزویش قضاوت در المپیک 2020 توکیو ژاپن است.
این داور اهل شهرستان اسدآباد افزود: بازی های آسیایی جاکارتا مقدمه ای برای حضور در المپیک 2020 می تواند باشد و تمام تلاش خود را برای انجام قضاوت های شایسته در این دوره از بازی ها بکار می گیرم.
وی خاطرنشان کرد: می خواهم نماینده شایسته ای برای ورزش کشور به خصوص استان همدان و شهرستان اسدآباد در بازی ها آسیایی باشم.
این داور 36 ساله در سال 2012 به جمع داوران بین المللی بسکتبال پیوست و تاکنون در رقابت های مقدماتی جام جهانی، قهرمانی آسیا و غرب آسیا و نیز لیگ برتر کشور قضاوت های موفقی داشته است.
7520/2087

افزودن نظر