فنایی: چاکر داوری بزرگ، اما سخت گیر است

«محمد فنایی» داور پیشکسوت کشورمان، درباره انتخاب «جونیت چاکر» داور بین المللی ترکیه ای برای قضاوت دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و مراکش در جامعه جهانی 2018 روسیه گفت: چاکر داوری بزرگ اما سخت گیر است.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، فنایی با اشاره به تجربه بالای این داور و اشتباهات کم او در قضاوت دیدارهای بزرگ به خبرنگار ورزشی ایرنا گفت: این داور ترکیه ای یکی از داوران سرشناس فیفا است و کمیته داوران این فدراسیون به او اعتماد زیادی دارد.


وی افزود: چاکر بازی های بزرگی را در سطح قاره اروپا و جهان قضاوت کرده و یکی از کم اشتباه ترین داوران حال حاضر جهان به شمار می رود.
کمک داور ایرانی حاضر در جام جهانی 1994 آمریکا در پاسخ به این سئوال که بازیکنان تیم ملی از چه کارهایی باید برحذر باشند تا مورد غضب این داور قرار نگیرند، اظهار داشت: چاکر داوری چالاک است و در همه جای زمین حضور به موقع دارد از این رو بازیکنان تیم ملی کشورمان نباید به فکر فریب این داور باشند.
به گفته وی، سرعت و قدرت این داور نیز مثال زدنی است و تمرکز بالایی نیز دارد برهمین اساس بازیکنان باید از خشونت در حضور او پرهیز داشته باشند و در محوطه جریمه تا حد امکان خطای بی مورد نکنند.
فنایی با بیان اینکه در رقابت های جام جهانی 2018 روسیه از کمک داوران ویدئویی نیز استفاده می شود، ادامه داد: این رقابت ها با سایر رقابت های برگزار شده در این سطح تفاوت دارد و کمک داوران ویدئویی اشتباهات داوران را در این رقابت ها به حداقل می رساند.
وی ادامه داد: بازی در جام جهانی بسیار سخت است و قضاوت در آن سخت تر، اما داوران حاضر در روسیه از بهترین داوران حال حاضر دنیا هستند و اطمینان می دهم با کمترین اشتباه این رقابت ها را قضاوت خواهند کرد.
داور پیشکسوت ایران یک تذکر نیز به سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان داد و گفت: «کارلوس کی روش» باید مراقب حرکات خود درکنار زمین باشد، داوران جام جهانی با داورانی که در آسیا برای تیم ملی ایران قضاوت کردند، تفاوت دارند و کی روش نمی تواند آنان را به راحتی به چالش بکشاند.
وی اضافه کرد: علاوه بر داوران حاضر، ناظران بازی نیز از نزدیک عملکرد کادر فنی تیم های حاضر در این رقابت ها را رصد می کنند و کوچکترین تخلف آنان که با قوانین فیفا مغایرت داشته باشد را ثبت و خطا کار را جریمه خواهند کرد.
کمیته داوران فدراسیون جهانی فوتبال فیفا امروز(چهارشنبه) داور دیدار تیم های ملی ایران و مراکش را معرفی کرد و قضاوت آن دیدار را به جونیت چاکر سپرد.
تیم های ملی ایران و مراکش در نخستین دیدار گروه دوم جام جهانی ساعت 18:30 روز جمعه در ورزشگاه سن پترزبورگ با یکدیگر دیدار می کنند.
ورزشی.**9144**1368

افزودن نظر