حضور حدود 500 مربی دردوره های دانش افزایی مدرسان فیفا در مازندران

حضور حدود 500 مربی دردوره های دانش افزایی مدرسان فیفا در مازندران
ساری - دوره های آموزشی دانش افزایی مربیان فوتبال با حضور حدود 500 مربی ، کمک مربی و استعداد یاب زیرنظر دو تن از مدرسان فدراسیون جهانی فوتبال فیفا در ساری برگزار شد.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، این دوره آموزشی یک روزه روز جمعه به میزبانی هیات فوتبال مازندران و زیر نظر مرتضی محصص و فریدون معینی مدرسان برجسته فیفا در ساری برگزار شد.


رئیس هیات فوتبال مازندران گفت که این دوره ها با هدف ارتقاء سطح دانش مربیان استان و نحوه مدیریت و برنامه‌ریزی در مربیگری با حضور استادان مجرب این بخش برگزار می شود.
غلامرضان بهروان افزود : با توافق ها وصبحت هایی که برخی استادان مجرب فدراسیون فوتبال که از مدرسان برجسته کنفدراسیون فوتبال آسیا وفیفا نیز هستند، تلاش داریم که هر 6 ماه یک بار دوره‌های آموزشی را در راستای ارتقا دانش مربیان مازندرانی برگزار کنیم.
وی بر بروز بودن مربیان فوتبال استان با دانش واطلاعات فوتبالی تاکید و اضافه کرد : علم ، روز به روز در حال تغییر است و اطلاعات جدیدی هر روزه وارد فوتبال جهان می‌شود که نیاز است تمامی مربیان با این علم آشنا شوند، برای همین واجب است مربیان خودشان را با علم روز، بروز نگه داشته باشند.
رییس هیات فوتبال مازندران، با بیان اینکه نگاه فدراسیون به فوتبال مازندران‌، ظرفیت‌ها و امکانات و تجهیزات آن خوب است، افزود: مازندران در بحث مربیگری رو به توسعه و پیشرفت است.
بهروان گفت : مربیانی که در این دوره ها حضور داشتند، ضمن دریافت گواهی نامه معتبر، امتیازی ارزشمند برای آنان در دوره‌های مربیگری محسوب خواهد شد.
مدیرکل ورزش وجوانان مازندران هم که عصر جمعه در این دوره آموزشی در محل مجتمع رفاهی ناجا در خزرآباد ساری حضور یافته بود، گفت : جامعه فوتبال مازندران سهم زیادی از ورزشکاران سازمان یافته را شامل می‌شود، به طوری که هم اکون یک سوم سهم ورزشکاران سازمان یافته از آن رشته فوتبال بوده که نقش فراوانی در جامعه امروزی دارند.
حبیب حسین‌زادگان افزود : افزایش توانمندی و آموزش باید در دستور کار تمامی هیئت‌های ورزشی قرار بگیرد تا مربیان با علم روز ورزش‌ها به طور کامل آشنا شوند.
وی ادامه داد : مازندران از نظر آموزش و برخورداری از مربی یکی از بهترین استان‌های کشور بوده و آموزش به روز برای مربیان سبب توسعه فوتبال آنان می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران تصریح کرد: اکنون شاهد هستیم تعداد زیادی از مربیان استان که از این کلاس‌ها برخواسته هدایت و مربی‌گری تیم‌های مختلف فوتبال و فوتسال بانوان و مردان استان را درمسابقات کشوری برعهده دارند.

افزودن نظر