توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1307941

حمایت رئیس یوفا از رفتار ضد نژادپرستی بازیکنان

رئیس یوفا اقدام بازیکنان فوتبال درحمایت از اعتراضات ضد نژاپستی مردم آمریکا را تایید کرد.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، حمایت رئیس یوفا از رفتار ضد نژادپرستی بازیکنان، الکساندر چفرین رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) از بازیکنانی که در جریان مسابقات از اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا حمایت کرده اند، پشتیبانی کرد و اقدام آن ها را همسو با دیدگاه این اتحادیه دانست.

رئیس اتحادیه فوتبال اروپا گفت همبستگی بازیکنان با اعتراضات آمریکا که پس از کشته شدن جورج فلوید به دست پلیس این کشور آغاز شد، مطابق با نگرش یوفا در برابر نژادپرستی است.

پیشتردر مسابقات هفته ۲۹ بوندس لیگا آلمان، جیدون سانچو و اشرف حکیمی، بازیکنان دورتموند بوروسیا، مارکوس تورام مهاجم مونشن گلادباخ و وشتون مک کنی هافبک شالکه، آشکارا موضع خود را درباره وقایع رخ داده در ایالات متحده ابراز کردند.

چفرین گفت: فوتبال ورزشی است که تحمل، فراگیر بودن و عدالت را ترویج می کند. این ها همان ارزش هایی است که افرادی که همبستگی خود را با جورج فلوید نشان می دهند، از آن حمایت می کنند. اگر بازیکنی در مسابقات ما می خواهد پیامی را منتقل کند یا به نوعی نگرش خود را به مسئله نابرابری منتقل کند، باید آن را مطابق و همسو با موضع یوفا در برابر نژادپرستی تلقی کرد.

جورج فلوید در حین بازداشت توسط پلیس در مینیاپولیس جان باخت و مرگ او باعث بروز ناآرامی هایی نه تنها در مینه سوتا، بلکه در سایر ایالت های این کشور شد. فیلم هایی در اینترنت منتشر شد که نشان می داد پلیس فلوید را دستبند زده، او را روی زمین پرتاب کرد و سه نفر روی او افتادند که یکی از آن ها با زانو روی گردن او فشار وارد می کرد. فلوید در این ویدئو چندین بار گفت که نمی تواند نفس بکشد، سپس آرام شد. او به بیمارستان منتثل شد اما معالجات سودی نداشت و در بخش مراقبت های ویژه درگذشت.

روز سه شنبه، پیامی در صفحه توییتر یوفا منتشر شد: به نژادپرستی نه بگویید. با هم قوی تر هستیم. این پست با هشتگ های #BlackLivesMatter و #JusticeForGeorgeFloyd همراه است.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1307941{/gallery}

افزودن نظر