توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1268487

جایگاه قابل قبول فوتسال ایران در جهان

بیشتر کشور‌های دنیا ایران را به عنوان یک قطب جدید در فوتسال دنیا می‌شناسند.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، تیم ملی فوتسال کشورمان از چند ماه دیگر باید کار خود را در رقابت های جام ملت های آسیا آغاز کند که این مسابقات حکم انتخابی جام جهاین دارد و ۵ تیم اول این قاره جواز حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۰ لیتوانی را کسب خواهند کرد. تیم ملی فوتسال کشورمان در مسابقات جام ملت های آسیا در گروه چهارم با تیم های ملی عربستان، کره جنوبی و تایلند همگروه شده است و به نظر می آید گروه چندان مشکلی نباشد و حتی ملی پوشان کشورمان می توانند با اقتدار به مرحله نهایی مسابقات صعود کرده تا بتواند در بین ۵ تیم پایانی جواز حضور در مسابقات جام جهانی را کسب کنند.
تیم ملی فوتسال کشورمان تا کنون موفق شده ۷ بار به مسابقات جام جهانی صعود کند. ملی پوشان کشورمان در اولین سال حضورشان در رقابت های جام جهانی فوتسال در سال ۱۹۹۲ که در کشور هنگ کنگ برگزار شد فوتسالیست های کشورمان موفق شدند به نیمه نهایی این رقابت ها صعود کنند و در نهایت به مقام چهارم آن دوره از مسابقات دست پیدا کردند. از آن موقع به بعد تیم ملی فوتسال همواره در مسابقات جام جهانی حضور داشته است. آخرین حضور تیم ملی در سال ۲۰۱۶ که به میزبانی کشور کلمبیا برگزار شد بود که ملی پوشان فوتسال کشورمان موفق شدند در آن مسابقات به مرحله نیمه نهایی صعود کنند. اما در مرحله نیمه نهایی مغلوب تیم پر قدرت روسیه شدند و از رسیدن به فینال باز ماندند. ملی پوشان فوتسال کشورمان در دیدار رده بندی به مصاف تیم پرتغال رفتند و در پایان موفق شدند این تیم را شکست دهدند و به مقام سوم مسابقات جام جهانی دست پیدا کردند.

بعد از جام جهانی کلمبیا بیشتر کشور های دنیا ایران را به عنوان یک قطب جدید در فوتسال دنیا شناختند و آرزو دارند که بتوانند با ما چند بازی دوستانه برگزار کنند. امروزه بیشتر کارشناسان فوتسال بر این عقیده اند که تیم ملی ایران می تواند در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۰ لیتوانی خوش بدرخشد و حتی آن ها می توانند در فینال آن مسابقات حضور داشته باشند. به شرطی این موارد می تواند عملی شود که فوتسالیست های کشورمان بتوانند بازی های دوستانه خوبی با تیم های بزرگ و مطرح جهان انجام دهند. ابتدا قرار بود تیم ملی فوتسال روز ۲۰ فروردین ماه ۲ بازی دوستانه با تیم ملی آرژانیتن (قهرمان دوره قبل رقابت های جام جهانی) برگزار کند، اما به دلیل آن که مسابقات جام ملت های آسیا به تعویق افتاد عملاً شانس ما برای این دیدار از بین رفت و کمیته فوتسال کشورمان باید تلاش کند تا قبل از آغاز مسابقات جام جهانی، تیم ملی کشورمان بتواند چند بازی دوستانه با تیم های قدرتمند جهان برگزار کند.
خوشبختانه کمیته فوتسال در این چند ماه اخیر تلاش های بسیاری را انجام داده تا ملی پوشان فوتسال کشورمان بتوانند با آمادگی بالایی خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آماده کنند و پیش بینی می شود که کمیته فوتسال بتواند با چند کشور خوب اروپایی مکاتباتی را داشته باشد تا فوتسالیست های کشورمان با انگیزه و روحیه بسیار بالا پا به رقابت های جام جهانی بگذارند.

طبق اعلام فیفا مسابقات جام جهانی فوتسال ۲۰۲۰ قرار است از ۲۲ شهریور ماه تا ۱۳ مهر ماه به میزبانی کشور لیتوانی برگزار شود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1268487{/gallery}

افزودن نظر