توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1268096

قهرمان المپیک: نوروزِ شیراز، حال و هوایش با همه‌ی ایران فرق می‌کند

امید نوروزی گفت: واقعاً در ایام نوروز حال و هوای شهر شیراز با همه ایران فرق دارد.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، امید نوروزی قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن و دارنده مدال طلا و نقره کشتی فرنگی جهان درباره حال و هوای روز های پایانی سال و ایام نوروز اظهار داشت: سال خوبی را پشت سر نگذاشتیم، سالی پر تلاطم که به پایان رسید، اما تنها چیزی که همیشه دل انسان را گرم نگه می دارد مرور خاطرات است و برای هر ورزشکاری قطعاً قهرمانی ها و پیروزی ها شیرین ترین بخش زندگی را تشکیل می دهد. برای من هم خاطرات خوب و شیرین به آن دوران باز می گردد و بخصوص کسب طلای المپیک لندن هفت سال پیش، خوشحالم که توانستم مدال ارزشمندی المپیک را برای مردم کشورم به ارمغان بیاورم.

وزن کم کردن سخت ترین رقیب من بود

وی درباره سخت ترین رقیب دوران ورزشی اش گفت: همیشه سخت ترین رقیب من ماندن سر وزن و وزن کم کردن برای مسابقات بود، تقریباً برای هر مسابقه ۱۲ کیلو وزن کم می کردم و واقعا پیش می آمد که یک ماه در رژیم صد در صدی جهت کم کردن وزن و برای حضور در مسابقات به سر می بردم.

تکمیل پیک نوروزی سخت ترین کار در نوروز بود

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی در ادامه افزود: ما شیرازی هستیم، پدر و مادرم اصالتاً لُر هستند، در دوران کودکی و نوجوانی روز های آخر سال که همه چیز رنگ و بوی دیگری داشت و همه به استقبال بهار می رفتند، خصوصاً در شیراز که این حال و هوایش واقعا با همه جای ایران فرق می کند، دید و بازدیدها، عیدی دادن و عیدی گرفتن ها خیلی می چسبید و سخت ترین قسمت آن روز ها تکمیل کردن پیک نوروزی بود. اما هر چه بزرگتر شدیم، مشکلات و گرفتاری ها ناخواسته بیشتر شد و حالا اولویت همه کار است و نشاط و شادابی در جامعه کمرنگ تر شده است.

علی محمدی بهترین دوستم است

وی خاطرنشان کرد: دوست خوبم از کشتی، علی محمدی است که سال ها با هم در اردو بودیم، هم اتاق بودیم. تا زمانی که کشتی می گرفتم و در اردوی تیم بودم، نوروز را کنار خانواده کشتی می گذراندم، ولی از سه سال پیش تاکنون در شیراز میزبانِ عزیزانی هستیم که به فروردین و اردیبهشتِ شیرازِ زیبا توام با بوی بهارنارنج تشریف می آورند.

نوروزی با اشاره به لحظه سال تحویل عنوان کرد: من همیشه حال خوبی لحظه ی سال تحویل دارم، احساس اینکه سالی دیگر رفت و سالی تازه نو شد، خانواده ام نخستین کسانی هستند که عید را به ایشان تبریک می گویم و خدمت شان می روم. دعا و آرزویم برای مردم خوبِ سرزمینم آرامش، آسایش، شادی و سلامتی در سال جدید است. دعا می کنم برای همه ی مردم که سال جدید پر از برکت و سلامتی باشد، معیشت شان به راحتی بگذرد و از فشار های اقتصادی رها شوند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1268096{/gallery}

افزودن نظر