نگاهی به عملکرد تیم ملی شمشیربازی در سال ۹۸

شمشیربازان تیم سابر کشورمان با کسب نتایج درخشان در سال ۹۸ آماده حضور در المپیک هستند.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، شمشیر بازی جزء رشته هایی است که شانس گرفتن مدال المپیک را دارد، همان گونه که ۴ سال پیش نیز شمشیربازان کشورمان در اسلحه سابر به کسب مدال المپیک نزدیک بودند.

مسابقات شمشیربازی در دوره های قبل به صورت انفرادی برگزار می شد که مجتبی عابدینی شمشیرباز سابر کشورمان در المپیک لندن جزء ۴ نفر برتر المپیک شد. هر چند گفته شده ناداوری هایی در این بازی ها صورت گرفته که در صورت عدالت، عابدینی می توانست صاحب مدال برنز شود.

شمشیربازی در اسلحه سابر ایران توانسته در رقابت های مختلف خوش بدرخشد.

در رقابت های جام جهانی مصر که یکی از مسابقات کسب سهمیه المپیک بود تیم ملی شمشیربازی سابر در بخش آقایان توانست به رتبه ششم در جهان برسد. بعد از مسابقات جام جهانی مصر اردوی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر از دوم دی ماه ۹۸ در آکادمی ملی المپیک در مجموعه ورزشی انقلاب زیر نظر پیمان فخری سرمربی اسلحه سابر برگزار شد.

تیم اسلحه سابر توانست در مسابقات تیمی با ترکیب مجتبی عابدینی، محمد فتوحی، علی پاکدامن و محمدرهبری که ۴ اسفندماه ۹۸ در لهستان برگزار شد، در جایگاه پنجم جهان قرار بگیرد و برای اولین بار در تاریخ شمشیربازی ایران سهمیه المپیک را قطعی کند.

بعد از این رقابت ها قرار بود مسابقات جام جهانی شمشیربازی در ایتالیا برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا، مکان مسابقات تغییر کرد و در لوکزامبورگ برگزار شد.

تیم سابر ایران با حضور محمد فتوحی، محمد رهبری و علی پاکدامن در این رقابت ها که آخرین مسابقات شمشیربازان در سال ۹۸ بود، با کسب ۲۳۴ هزار امتیاز در جدیدترین رنکینگ جهانی این رشته در جایگاه هفتم جهان قرار گرفت.

همچنین در دیگر اسلحه های رشته شمشیربازی مسابقات زون آسیا که قرار بود برای کسب سهمیه المپیک در ۲۷ و ۲۸ فروردین سال ۹۹ در کره جنوبی برگزار شود به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد. در این مسابقات شمشیربازان تیم فلوره، سابر و اپه شانس کسب سهمیه المپیک را دارند. شمشیربازان تیم ملی که خود را برای مسابقات آماده کرده بودند حال در انتظار تصمیمات کنفدراسیون آسیا برای برگزاری این مسابقات هستند.

انتهای پیام/

افزودن نظر