واکنش غلامرضا محمدی به کسب سهمیه سنگین وزن المپیک

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کسب سهمیه وزن ۱۲۵ کیلوگرم المپیک ۲۰۲۰ توکیو را اتفاقی مهم و مطلوب خواند که در آستانه حضور ملی‌پوشان در مسابقات قهرمانی آسیا رخ داده است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد بعد از رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان و کسب دو سهمیه از ۶ سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو با چالش بزرگی روبرو بود. چالشی که مربوط به کسب چهار سهمیه باقیمانده می شد و باید به هر شکل ممکن در دو میدان گزینشی پیش رو در قرقیزستان و بلغارستان به سرانجام می رسید.

اما روز گذشته خبری در مورد تست دوپینگ برخی نفرات رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان منتشر شد که بیش از هر چیز به سود کشتی ایران بود. به طوری که با مثبت شدن آزمایش دوپینگ کشتی گیران ازبکستان و سوریه در رقابتهای جهانی، سهمیه وزن ۱۲۵ کیلوگرم به ایران رسید. بدین ترتیب کادر فنی نفس راحتی کشید و حالا با کم شدن یک سهمیه از چهار سهمیه کسب نشده، می تواند با انگیزه بالاتری چشم به میادین گزینشی پیش رو بدوزد.

غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد هم در واکنش به این اتفاق مهم در بحث کسب سهمیه های المپیک گفت: این موضوع را باید اتفاقی خوب و مثبت ارزیابی کرد. طبیعتا از این به بعد باید تمرکز خودمان را روی کسب سه سهمیه باقیمانده متمرکز کنیم. این مساله کمک بزرگی به ما و آزادکاران خواهد بود که امیدوارم با نتایج مطلوبی همراه شود.

این خبر در حالی به کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد رسید که ملی پوشان ایران باید از فردا شنبه در رقابتهای قهرمانی آسیا به میدان بروند و مطمئنا این موضوع می تواند شارژ روحی خوبی برای آنها تلقی شود. در این راستا غلامرضا محمدی هم معتقد است باید کسب این سهمیه را در آستانه رقابتهای قهرمانی آسیا به فال نیک گرفت و مثل همیشه با کسب افتخار از این میدان به کشور بازگشت.

افزودن نظر