نمی‌گذاریم آبروی فوتسال خدشه‌دار شود/ استفاده از دوربین شدنی نیست

سرپرست سازمان لیگ فوتسال گفت: استفاده از دوربین برای کنترل نیمکت تیم‌ها در مسابقات لیگ برتر شدنی و مرسوم نیست.

آرش جابری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره برنامه های سازمان لیگ فوتسال برای برگزاری مرحله نیمه نهایی لیگ برتر فوتسال -که روز دوشنبه برگزار می شود- گفت: ما جلساتی را با سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال و مدیر کل حراست داشتیم و هماهنگی های لازم انجام شده است. کمیته انضباطی دیدارهای رفت و برگشت را کنترل می کند. ضمن اینکه محرومیت ها و کارت های زرد و قرمز به قوت خود باقی است.

وی افزود: هم تیم ها و هم سازمان لیگ از حواشی گذشته درس کافی گرفته اند و نمی گذارند آبروی فوتسال بیش از این خدشه دار شود.

سرپرست سازمان لیگ در واکنش به درخواست حمید بی غم سرمربی گیتی پسند برای استفاده از دوربین مقابل نیمکت مربیان و کنترل رفتار نیمکت نشین‌ها تصریح کرد: این درخواست شدنی نیست. در دنیا هم چنین کاری مرسوم نیست. ما اول باید شان خودمان را حفظ کنیم. ضمن اینکه نمایندگان و ناظران هم در سالن هستند و همه چیز را رصد می کنند.

جابری درباره گلایه علیرضا افضل سرمربی مس سونگون نسبت به محرومیت بازیکنان تیمش هم اظهار کرد: محرومیت های اخیر مربوط به بازی مس با تیم شرکت حفاری بوده است. مبنای رای هم گزارش داور و ناظران بوده است ولی رای را کمیته انضباطی فدراسیون می دهد نه سازمان لیگ. ما صرفا مجری آرا و احکام هستیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا برنامه لیگ برای فصل آینده مسابقات فوتسال پیش بینی شده است؟ تصریح کرد: قطعا پیش از پایان سال ۹۸ جلسه ای با باشگاه ها برگزار خواهیم کرد. منتظریم دو تیم صعود کننده به لیگ برتر فوتسال مشخص شوند و بعد از آن جلسه ای را با مدیران تمام باشگاه ها خواهیم داشت تا پیشنهاداتشان را بگیریم.

سرپرست سازمان لیگ فوتسال در پایان درباره احتمال بدون تماشاگر شدن مسابقات مرحله نیمه نهایی و فینال لیگ برتر فوتسال به خاطر ویروس کرونا گفت: هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است. این یک بحث ملی است و ابلاغیه وزارت بهداشت را می طلبد. وزارت بهداشت و دولت باید ابتدا به وزارت ورزش اعلام کنند و سپس اگر بخشنامه ای هم وجود دارد، آنرا به فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال ارجاع بدهند ولی تا امروز (صبح جمعه) نامه ای به ما نرسیده است.

افزودن نظر