عنوان قوی‌ترین مرد آسیا به ایران رسید

در پایان مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان سال۲۰۲۰ قاره آسیا در تاشکند عنوان قوی‌ترین وزنه‌بردار به اسفندیاری و شریفی ملی‌پوشان کشورمان رسید.

در آخرین روز از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان ۲۰۲۰ آسیا به میزبانی تاشکند ازبکستان، ظهر امروز آیت شریفی و رضا حسن‌پور دو ملی‌پوش دسته ۱۰۹+ کیلوگرم جوانان کشورمان روی تخته رفتند. در نهایت شریفی با مجموع ۳۷۲ کیلوگرم دو مدال طلا و یک نشان نقره را کسب کرد و حسن‌پور با مجموع ۳۶۴ کیلوگرم به یک مدال طلا، یک نشان نقره و یک گردن‌آویز برنز رسید.

شریفی در حرکت یکضرب به ترتیب وزنه های ۱۵۷، ۱۶۵ و ۱۷۰ کیلوگرم را مهار کرد. وی در حرکت دوضرب دو وزنه ۱۹۲ و ۲۰۲ کیلوگرم را به راحتی بالای سر برد ولی در سومین حرکت به دلیل مصدومیت نتوانست موفق باشد و وزنه ۲۱۰ کیلویی را انداخت. بدین ترتیب دو مدال طلای یکضرب و مجموع و یک نقره دوضرب را از آن خود کرد.‎

حسن‌پور در حرکت یکضرب وزنه‌های ۱۵۳ و ۱۶۱ کیلوگرم را در اولین و دومین انتخاب به ثبت رساند ولی در حرکت سوم که به دنبال گرفتن مدال نقره بود نتوانست وزنه ۱۶۴ کیلویی را مهار کند و به مدال برنز یکضرب دست یافت.

وی در حرکت دوضرب ۱۹۵ را به راحتی مهار کرد اما در حرکت دوم با اینکه می‌توانست به راحتی وزنه ۲۰۳ کیلویی را در اختیار خود کند، وزنه از دستانش افتاد. البته در سومین حرکت دوضرب موفق به مهار وزنه ۲۰۳ کیلوگرم شد. در نهایت یک طلا دوضرب، یک نقره مجموع و یک برنز یکضرب را به دست آورد.

رده‌بندی نهایی وزنه‌برداران دسته ۱۰۹+ کیلوگرم:
۱- آیت شریفی: یکضرب ۱۷۰ (طلا)، دوضرب ۲۰۲ (نقره) و مجموع ۳۷۲ کیلوگرم(طلا)
۲- رضا حسن‌پور : یکضرب ۱۶۱ (برنز) ، دوضرب ۲۰۳ (طلا) و مجموع ۳۶۴ کیلوگرم(نقره)
۳- النجار از سوریه: یکضرب ۱۶۲(نقره) ، دوضرب ۱۹۱(چهارم) و مجموع ۳۵۳کیلوگرم(برنز)
۴- لی از کره‌جنوبی: یکضرب ۱۵۵، دوضرب۱۹۲(برنز) و مجموع ۳۴۷ کیلوگرم

افزودن نظر