راهیابی بهمن عسگری به نیمه نهایی/ آسیابری حذف شد

کاراته کای ملی پوش کشورمان با برتری مقابل رقیب روسی خود به نیمه نهایی راه یافت.

در مبارزات وزن ۷۵- کیلوگرم بهمن عسگری دور نخست استراحت داشت، سپس برابر «توماس سور انکروینن» از فنلاند هشت بر صفر پیروز شد و در ادامه و در مبارزه با برتری ۳ بر صفر برابر «ایوان کوربایف» از بلاروس راهی مرحله یک چهارم نهایی شد و سپس «کازنتسوف» از روسیه را ۳ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد.

در همین وزن علی اصغر آسیابری دور نخست «آینازاروف» از قزاقستان را یک بر صفر شکست داد و در مبارزه دوم برابر «عبدالرحمان سنه» از سنگال در حالی که از ناحیه چشم مصدوم بود، ۲ بر یک باخت و حذف شد.

در رقابتهای امروز، سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم بعد از یک دور استراحت با برتری مقابل «آندره آ استانکو» از رومانی (۵ بر یک)، «صوفیا بودریانه» از کشور فرانسه (۷ بر ۲) و «شارا هوبریچ» از آلمان (با رأی داوران) راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله ّبرابر «سراب اوزچلیک» از ترکیه دارنده طلا و برنز جهان، سه طلا، دو نقره و چهار برنز قهرمانی اروپا ۳ بر صفر بازنده شد تا برای کسب مدال برنز در دیدار رده بندی تلاش کند.

طراوت خاکسار دور نخست استراحت داشت و سپس «ویداد آرو» از الجزایر را یک بر صفر شکست داد. وی دور سوم برابر «مایا چارر» از سوئیس باخت. این رقیب سوئیسی دور بعد باخت تا خاکسار از جدول مسابقات خارج شد.

همچنین امیر مهدیزاده در وزن ۶۷- کیلوگرم دور نخست با نتیجه یک به ۲ برابر «رافیض حسن اف» از آذربایجان شکست خورد. در همین وزن امیررضا میرزایی هم ۳ به ۶ به «برون براک» از کرواسی باخت. این دو کاراته کا از دور مسابقات حذف شدند.

فاطمه صادقی و نگین باقری در کاتای انفرادی و علی مسکینی نیز در کومیته وزن ۶۰- کیلوگرم از دور کنار رفتند.

این رقابتها به مدت سه روز در پاریس ادامه خواهد داشت.

افزودن نظر