توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1220268

نبی: تصمیم‌ کنفدراسیون فوتبال آسیا خلاف مقررات است/ باید در cas طرح شکایت کرد

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: تصمیم کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا بر خلاف مقررات فیفا و AFC است.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، نبی: تصمیم ای اف سی خلاف مقررات است/ باید در cas طرح شکایت کرد به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، مهدی محمدنبی درباره تصمیم اخیر AFC مبنی بر میزبانی تیم های ایرانی در کشور بی طرف اظهار کرد: کمیته مسابقات ای اف سی بدون رعایت مفاد ماده ۴ از اساسنامه فیفا و ماده ۱۳ از اساسنامه کنفدراسیون فوتبال آسیا که در آن صراحتا بر عدم تبعیض قائل شدن نسبت به فدراسیون ها و باشگاه های هر کشوری تاکید شده، خلاف مقررات، تصمیماتی به ضرر نمایندگان ایران گرفته است. این کمیته بدون داشتن مستندات کافی و عدم اشراف به مقررات بین المللی و ملی هر کشوری اقدام به اتخاد تصمیم غیرقانونی کرده که منجر به حذف میزبانی تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا شده است. این تصمیم از یک سو موجب خواهد شد اعتبار ملی و بین المللی فدراسیون فوتبال خدشه دار شده و از سوی دیگر به شعور، قداست و تاریخ باشگاه های ایرانی و هواداران میلیونی آن لطمه جدی وارد شود.

نبی ادامه داد: توصیه و درخواست بنده از ریاست AFC ، شیخ سلمان این است که توسعه پایدار در فوتبال آسیا زمانی محقق می شود که برگزاری مسابقات بین المللی در کشور میزبان در اولویت قرار گیرد و تصمیمات اتخاذ شده توسط کمیته مسابقات AFC که بر خلاف روح و قوانین و مقررات حاکم بر ورزش فوتبال و همچنین در تضاد با مفاد ماده ۴ از اساسنامه AFC و ماده ۱۳ از اساسنامه فیفا است، را کان لم یکن تلقی کنند.

او در پایان گفت: بدیهی است فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران می بایست در ارکان قضایی فیفا و نهایتا بر اساس مفاد مواد ۵۹ و ۶۰ از اساسنامه فیفا در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) طرح شکایت کند و فرصت را از دست ندهد تا حقوق حقه باشگاه ها و هوادارانشان تضییع نشود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1220268{/gallery}

افزودن نظر