شکل برگزاری لیگ قهرمانان اروپا تغییر می‌کند؟

به نظر می‌رسد که یوفا قصد دارد برای افزایش سطح درآمدزایی تیم ها، تغییراتی در شکل برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا ایجاد کند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، به نظر می رسد که یوفا قصد دارد تغییراتی در فرمت برگزاری لیگ قهرمانان اروپا ایجاد کند. ایده جدید یوفا به این معناست که تیم ها به جای حداکثر ۱۳ بازی در طول فصل لیگ قهرمانان، در ۱۷ دیدار به میدان خواهند رفت.

درجلسه اخیری که در شهر پاریس برگزار شد باشگاه های بزرگ اروپایی موافقت کردند که تغییراتی در تقویم و ساختار بازی ها ایجاد شود؛ اتفاقی که می تواند در درآمدزایی باشگاه ها تغییرات چشمگیری ایجاد کند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد بازی ها در چهار روز برگزار خواهد شد که این موضوع می تواند به افزایش سطح درآمد باشگاه ها کمک ویژه ای بکند. از سوی دیگر در صورتی که توافقات لازم انجام شود، بازی ها از فصل ۲۵-۲۰۲۴ با فرمت جدید برگزار خواهد شد.

برای برگزاری مسابقات به این شکل دو راه حل وجود دارد. یک راه حل اتفاقی است که بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ نیز انجام می شد. به این معنی که می توان در یک هشتم، یک مرحله دیگر به صورت گروهی اضافه کرد. تیم ها در این مرحله به جای دو بازی ۶ بازی انجام می دهند و سپس به صورت مستقیم به یک چهارم صعود می کنند.

راه حل دیگر اما این است که به تعداد تیم ها در مرحله گروهی اضافه شود؛ اتفاقی که منجر می شود بازی ها از ۸ گروه ۴ تیمی به ۶ گروه ۶ تیمی تغییر حالت دهد؛ موضوعی که البته به طور کلی در فرم مسابقات تغییر ایجاد می کند. همچنین تیم ها به جای انجام ۷ بازی، ۱۰ دیدار در مرحله گروهی انجام خواهند داد. از سمت دیگر دو تیم از هر گروه به شکل مستقیم به مرحله بعدی صعود می کند و چهار تیم برتر سوم نیز به همراه آنها راهی مرحله بعد خواهند شد.

افزودن نظر