مثل روز روشن بود تیم فوتبال امید به المپیک نمی‌رود

کارشناس فوتبال ایران گفت: چرا باید از تیمی که برنامه مشخصی نداشت انتظار صعود به المپیک داشته باشیم؟

جلال چراغپور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به حذف تیم فوتبال امید ایران از رقابت های مرحله گروهی انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو گفت: چندین بار در این باره کارشناسی کردیم اما هیچ توجهی به آن نشد. وقتی به این علم و تجربه در زمینه پایه های فوتبال بی توجهی می شود طبیعی است که انتظاری بابت صعود به المپیک هم نداشته باشیم.

کارشناس فوتبال ایران افزود: نحوه انتخاب مربیان در مهم ترین تیم از پایه های فوتبال یک کشور هزاران علامت سئوال دارد. من نمی خواهم حالا که حمید استیلی نتوانست با این تیم نتیجه بگیرد همه چیز را گردن او بیاندازیم. اتفاقا مشکلات زنجیره ای از مدیریت تا عوامل لجستیکی در کنار افراد فنی دست به دست هم داد تا نتیجه دلخواه گرفته نشود.

وی ادامه داد: آخرین بار که حمید استیلی روی نیمکت یک تیم نشست زمان سقوط استیل آذین به لیگ دسته اول بود. به هر حال هر تیمی شرایط خاص خودش را دارد و روند مدیریتی تیم امید کاملا بیانگر این نکته بود که دچار مشکل می شویم. روحیه تیمی در بین بازیکنان امید بسیار اندک بود. دلیلش هم روحیات سنی اعضای تیم است. باید اردوهای منظم می رفتند تا بتوانند با روحیه همدیگر آشنا شوند.

چراغپور در پایان خاطرنشان کرد: بازیکنان خوبی داریم اما تک تک آنها نیاز به حضور در یک الگوی تیمی داشتند که کمبود آن دیده می شد.

افزودن نظر