توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1198460

پاکدل:وزارت ورزش و جوانان در خصوص مسائل مربوط به واگذاری سالن‌های ورزشی تجدید نظر کند/ تلاش کردیم مشکلات را برطرف کنیم

رئیس فدراسیون هندبال کشورمان گفت:تلاش کردیم با حضور در استان‌ها و جلسه با استانداران، مدیران کل و هیئت‌های استانی بخشی از مشکلات را رفع کنیم.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، ، روز یکشنبه در محل کمیته ملی المپیک مجمع عمومی سالیانه فدراسیون هندبال به ریاست احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و با حضور کیکاووس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک ، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال و سایر اعضای مجمع برگزار شد.

برگزاری این مجمع باعث شد تا مرتبه ای دیگر مسئولان ورزش کشور که نظرشان هم درباره عملکرد چند وقت گذشته این رشته هم مثبت بود از نزدیک شاهد مشکلاتی باشند که این روز ها گریبانگیر هندبال است ، خوشبختانه این رشته این روز ها به ثبات رسیده است و شرایط خوبی دارد ، تیم ملی مردان کشورمان حالا پس از مدتی تعطیلی سرمربی ایرانی خوبی را بالای سرش می بیند و اردو های منظم و خوبی هم برگزار می کند ، حالا انتظار ها حتی از هندبال پس از درخشش تیم ملی در رقابت های انتخابی المپیک هم بالاتر رفته است.

البته در این میان نباید خیلی سخت گیری کرد و باید دانست که شاید همین حالا هم قرار گرفتن در میان 4 تیم برتر آسیا کار آسانی نیست و باید به سختی تلاش کرد ، هندبال ایران می تواند آینده ای روشن داشتنه باشد اما رسیدن به این مهم بدون شک نیازنمند توجه بیشتر مسئولان است ، این رشته از استعداد های خوبی در این کشور بهره مند است و شاید با کمک در رفع مشکلات آن توسط مدیران ورزش کشور زمینه رشد و موفقیت این رشته هم بیش از پیش فراهم شود.

قطعا هندبال چیزی از دیگر رشت های توپی کم ندارد و شاید اگر در همان دوران اوجش توجه بیشتری به آن می شد حالا با این مسائل و مشکلات رو به رو نبود ، علیرضا پاکدل که خود از جنس این رشته است و جوان است قطعا می تواند گام های بزرگی برای هندبال کشور بردارد و باید منتظر ماند و در آینده بار دیگر شاهد درخشش هندبال بود.

پاکدل:وزارت ورزش و جوانان در خصوص مسائل مربوط به واگذاری سالن های ورزشی تجدید نظر کند

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در این جلسه به نکات مختلفی اشاره کرد و از موانع این رزو های هندبال هم گفت ، او در این مدتی که عهده دار این سمت است گام های مثبتی برای هندبال کشور برداشته است و با وجود موانعی که در سر راه این رشته وجود دارد هندبالیست های کشورمان شرایطشان بهتر از قبل شده است. علیرضا پاکدل در خصوص همین اتفاقات گفت: افزود: تا امروز ۲۱ بار در استان های مختلف حضور پیدا کردم و تلاش کردیم که در این حضور ها با جلساتی که با استانداران مدیران کل و هیئت های استانی برگزار کردیم بخشی از مشکلات است آن ها را رفع کنیم.

پاکدل:وزارت ورزش و جوانان در خصوص مسائل مربوط به واگذاری سالن های ورزشی تجدید نظر کند/ تلاش کردیم به حضورمان در استان ها مشکلات را برطرف کنیم

او عمده مشکلات هیئت های ورزشی را نداشتن سالن عنوان کرد و گفت: بایستی وزارت ورزش و جوانان در خصوص مسائل مربوط به واگذاری سالن های ورزشی تجدید نظر کند، او در ادامه با اشاره به برگزاری حدود ۴۰ اردوی ملی در رده های مختلف و تشکر از هیئت های استانی به دلیل همکاری و همدلی خوب موجود در سطح استان ها از آن ها تشکر کرد.

رئیس فدراسیون هندبال با اشاره به مشکلات مالی فدراسیون مخصوصاً بدهی های مالیاتی و بدهی های به جا مانده از جام ریاست جمهوری ، خواهان حل هر چه سریعتر این معضل بزرگ هندبال شد و افزود: با وجود مشکلات شدید مالی و اینکه کمتر از ۵۰ درصد از اعتبار خود را گرفته ایم، ولی هیچ بدهی مربوط به فدراسیون فعلی نداریم و ۱۰ درصد سهم استان ها را هم پرداخت کردیم و حتی بالغ بر ۷۰۰ توپ بین استان ها توزیع کردیم ضمن اینکه پس از پنج سال حق الزحمه داوران را ۲۰ درصد افزایش دهیم.

قدم های بزرگی برای هندبال برداشته شد

علیرضا پاکدل با اشاره به دستاورد های حضور در اجلاس جهانی هندبال افزود در این اجلاس قدم های بزرگی برای هندبال کشور از جمله اخذ میزبانی جوانان آسیا پس از سال ها، گرفتن ۵۰۰ توپ ساحلی و سالنی برند اصلی از فدراسیون جهانی به صورت رایگان و از همه مهمتر مجوز برگزاری کلاس مربیگری جهانی بانوان که قرار است بهمن امسال برای اولین بار در کشورمان و با حضور یک مدرس مطرح جهانی برگزار شود، برداشته شد.

او با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص مباحث آموزشی و همچنین استعدادیابی گفت: بیش از ۱۰۰ دوره آموزشی تاکنون برگزار شده است و در بحث استعدادیابی فدراسیون برنامه مدونی دارد و خوشبختانه در این چندماه اقدامات خوبی صورت گرفته است، بحث استعدادیابی به صورت شبکه ای مویرگی در مناطق مختلف کشور در حال اجراست. پاکدل در پایان از حمایت های خود جناب سلطانی فر و همچنین صالحی امیری تشکر کرد.

البته در این مجمع مسئولان هم نظرات جالبی درباره این رشته داشتند ، نظراتی که می تواند نشان دهد که در ابتدا عملکرد این رشته مثبت بوده است و در بخش دیگری نشان دهد که مسئولان هم خیلی از اتفاقات و موفقیت های آن بی خبر نیستند.

سعیدی : تلاش می کنیم به هندبال بیشتر کمک کنیم

در این جلسه اما کیکاووس سعیدی هم به بیان صحبت هایی پرداخت و در ادامه اجلاس در سخنانی با تشکر از زحمات ۹ ماه پاکدل در راس فدراسیون هندبال گفت: رئیس زحمتکش فدراسیون فردی کوشا و از جنس هندبال و مورد قبول شماست انصافا ما هم از ایشان راضی هستیم و عملکرد فدراسیون هندبال در این مدت رضایت بخش است.

سعیدی با تشکر از روسای سابق فدراسیون از جمله رحیمی و مهدوی افزود: با پیگیری رئیس فدراسیون و مساعدت رئیس کمیته ملی المپیک بودجه فدراسیون را افزایش دادیم و باز هم تلاش خواهیم کرد که تا به هندبال بیشتر کمک کنیم.

او در پایان همدلی و انسجام خوب در جامعه هندبال را بسیار خوب و یک سرمایه اجتماعی دانست و از اعضای مجمع تشکر کرد.

احمدی : دشواری های هندبال قابل رفع و رجوع است

احمدی معاونت فرهنگی وزارت ورزش که ریاست جلسه را هم برعهده داشت ضمن تشکر از رئیس فدراسیون و شورا های هندبال افزود: دشواری های هندبال قابل رفع و رجوع است و رئیس فدراسیون این توانایی را دارد که مشکلات را حل کند، بنده آینده روشنی برای هندبال متصور هستم.

او افزود فدراسیون گزارش بسیار خوبی ارائه داد و برنامه های خوبی تاکنون اجرا شده و در دست اجراست بنده اطمینان دارم در کوتاه مدت و با حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هندبال به جایگاه خود در آسیا باز خواهد گشت و همان وزیر محترم هم فرمودند انبار ظرفیت های خوبی دارد و می تواند در میان قدرت های آسیا باشد.

اوداشتن لژیونر ها در هندبال و نشان از قابلیت و ظرفیت هندبال دانست و افزود بایستی توان موجود را از قوه به فعل تبدیل کنیم و حتما این ظرفیت در فدراسیون فعلی وجود دارد و ما از آن حمایت خواهیم کرد.

احمدی با اشاره به توانایی های فدراسیون هندبال و بخش ساحلی گفت: توجه به بهبود همگانی و بالابردن جمعیتهندبال در کشور ضروری است و در این راستا خواستار استفاده از ظرفیت های دانشگاه، آموزش و پرورش، نیرو های مسلح، بسیج، ورزشکار گری و سایر اقشار شد.

میزبانی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا موفقیت بزرگی برای ایران است

معاون فرهنگی وزارت ورزش بر عهده گرفتن میزبانی مسابقات جوانان آسیا در ایران را موفقیت خوبی برای هندبال ایران دانست و عنوان کرد که وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک از این میزبانی ها حمایت می کند او فعال شدن شورای پژوهشی در فدراسیون را یک قدم رو به جلو دانست و اظهار کرد که بایستی در هر فدراسیون پشتوانه علمی ایجاد شود.

احمدی در پایان با تشکر از زحمات هیئت های استانی و اعضای مجمع در پاسخ و مسائل مرتبط با مشکلات مالی فدراسیون قول مساعد داد که درصد تخصیص اعتبارات فدراسیون را با توجه به بدهی و مشکلات متعدد موجود بالا ببرد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1198460{/gallery}

افزودن نظر