نصیرزاده: کار افتاده دست چند پسر و یک زن/ فیفا یک بزرگتر ندارد؟!

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی از وضعیت حاکم بر فدراسیون جهانی فوتبال و تحت فشار قرار دادن باشگاه‌های ایرانی در روزهای تحریم بانکی انتقاد کرد.

چند روز پیش بود که با رای فیفا، باشگاه ماشین سازی به خاطر عدم پرداخت مطالبات «لوسیانو پریرا» از سه پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد. نصیرزاده بعد از انتشار این حکم گفته بود که در صورت پرداخت مطالبات این بازیکن، محرومیت ماشین سازی رفع می شود.

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی در تازه ترین مصاحبه خود از اقدامات فیفا در قبال باشگاه های ایرانی انتقاد کرد. وی گفت: باوجود اینکه در حال حاضر اطلاعات روی ساعت مچی هم قابل دریافت است، فیفا متوجه نیست ما تحریم بانکی هستیم. فیفا همیشه به باشگاه ها فشار می آورد پول طلبکاران را بدهید.

نصیرزاده ادامه داد: کاش فدراسیون ایران در جلساتی که با فیفا داشت می گفت که این مشکل در ایران هست. ما امکان انتقال پول را نداریم نه اینکه پول نباشد.

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی تاکید کرد: من خودم با پریرا در یکی از هتل های تهران صحبت کردم و گفتم معادل مطالباتش را ریال بگیرد که موافقت نشد.

نصیرزاده خاطرنشان کرد: توصیه من به تمام مدیران این است که قبل از آنکه مربیان و بازیکنان خارجی ایران را ترک کنند، با آنها توافق کنند. به محض اینکه آنها کشورمان را ترک کنند، آثار و تبعاتش مشخص می شود. «هنریکه» هم بازیکن ما بود که ۳۰ هزار دلار به او بدهی داشتیم. می توانستیم پول هنریکه را همان موقع بدهیم ولی ایشان به سرعت ایران را ترک کرد و سپس به فیفا و ما نامه نوشت. بعد داستان هایش شروع شد. او حتی گفته بود ۵ هزار فرانک هم جریمه می خواهم در حالی که ما حتی نمی توانیم این پول را بدهیم.

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی سپس از تصمیم گیرندگان حاضر در فدراسیون جهانی فوتبال هم انتقاد کرد و گفت: اگر بخواهیم از فیفا به دادگاه عالی ورزش هم شکایت کنیم باید پول سنگینی بدهیم. در فیفا چند پسر جوان و یک خانم به اسم «لورا» هستند که این خانم می نویسد پنجره های باشگاه ها بسته شود. کار افتاده است دست بانوان محترم فیفا! یکی پنجره می بندد و یکی می گوید نه. آیا در این تشکیلات یک بزرگتر نیست بگوید چه کار می کنید؟! باید جوری باشد مشکلات باشگاه های ایران را متوجه شوند.ما نمی توانیم پول به حساب های خارجی بفرستیم.

افزودن نظر