علیقارداشی: در قهرمانی آسیا دست و پا بسته نیستیم/ کسب سهمیه مناطق بهترین حالت است

علیقارداشی: در قهرمانی آسیا دست و پا بسته نیستیم/ کسب سهمیه مناطق بهترین حالت است
رئیس فدراسیون تنیس روی میز گفت: کار سختی در قهرمانی آسیا داریم، اما حریف دست و پا بسته‌ای نیستیم.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، مهرداد علی قارداشی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط تیم ملی تنیس روی میز برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: خوشبختانه با اردوها و مسابقات تدارکاتی که ملی‌پوشان پشت سر گذاشتند، شرایط تیم خوب است و می‌رویم که بهترین نتیجه را کسب کنیم. امیدوارم بچه‌ها با بازی‌هایی که انجام می‌دهند ما را به کسب سهمیه المپیک 2020 امیدوار کنند. 

وی ادامه داد: سطح مسابقات هم بسیار بالاست، تمام قدرت‌های جهان در آسیا هستند و مطمئناً کار ما خیلی سخت است. 

رئیس فدراسیون تنیس روی میز در مورد اینکه در دوره قبل در مردان نهم شدیم و آیا امیدی به صعود در جمع هشت تیم وجود دارد یا خیر، گفت: امید داریم اما کارمان سخت است. تیم‌های شرق آسیا قدرت‌های اول جهان هستند، اما ما هم دست بسته نخواهیم بود. اگر بازیکن سوم تیم ما به نیما و نوشاد نزدیک‌تر شود، خیلی وضع‌مان خوب می‌شود و امید داریم به جمع هشت تیم برسیم.

وی با اشاره به اینکه در سال انتخابی المپیک حضور داریم، گفت: برای کسب سهمیه باید برنامه‌ریزی زیادی صورت بگیرد، قطعا این برنامه‌ریزی‌ها هم هزینه‌هایی دارد و نیاز به حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بیشتر از گذشته است. با چالش‌هایی مانند قیمت بالای ارز و هزینه‌های جانبی اردوها روبه‌رو هستیم و با این چالش‌ها دست به گریبانیم. 

به گزارش فارس، قرار است در حاشیه برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در مورد نحوه اعطای شش سهمیه المپیک به آسیا تصمیم‌گیری شود و چهار راه برای این موضوع درنظر گرفته شده که باید رأی‌گیری شود. 

قارداشی در پاسخ به این سؤال که فکر می‌کنید در این اجلاس چه اتفاقی بیفتد، گفت: چهار آپشن برای گرفتن 6 سهمیه عنوان شده است و آن چیزی که برای ما مهم بوده و به نفع‌مان است، اینکه بتوانیم سهمیه از طریق مناطق آسیایی بگیریم، بهترین حالت است. هفته آینده در این خصوص رأی‌گیری می‌شود و امیدواریم اتفاقی که مدنظرمان است بیفتد. 

انتهای پیام/س

افزودن نظر