توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1066707

میر اسماعیلی: انجمن‌های کوراش و جوجیتسو با فدراسیون جودو هماهنگ نبودند

میر اسماعیلی: انجمن‌های کوراش و جوجیتسو با فدراسیون جودو هماهنگ نبودند
رئیس فدراسیون جودو درباره جدا شدن ۲ رشته کوراش و جوجیتسو از فدراسیون جودو توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش گروه ورزش ایمان نیوز، ، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو کشورمان درباره جدا شدن ۲ رشته کوراش و جوجیتسو از این فدراسیون اظهار داشت: از ۳ هفته گذشته اطلاعاتی از سوی این ۲ انجمن به خارج از ایران منتقل شد و روسای فدراسیون جهانی این ۲ رشته (کوراش و جوجیتسو) یک نامه بی ادبانه ای را برای ما فرستادند که بر اساس همان اطلاعاتی بود که از ایران خارج شده بود.

او افزود: ما در خواست زیادی از این دو انجمن نخواسته بودیم، فقط می خواستیم که موضوعات مالی و اداری خود را به فدراسیون اعلام کنند که متاسفانه خلاف این موضوع را دنبال کردند.

میراسماعیلی ادامه داد: اما الان شرایطی به وجود امده است که وزارت ورزش هفته گذشته درخواست داد که این دو رشته را از خانواده جودو جدا کنند و ما هم مشکلی بابت این موضوع نداریم. زیرا ماهیت این گونه رشته ها به نفع خودشان بود که در جودو حضور می داشتند تا بتوانند دیده شوند.

رئیس فدراسیون جودو تصریح کرد: ما هم مایل هستیم که از این دو انجمن جدا باشیم، اما هنوز ابلاغ کتبی از سوی وزارت ورزش به دست ما نرسیده است و فقط به صورت شفاهی به ما اعلام کردند. به همین دلیل یک بخش نامه از فدراسیون جهانی به دست ما رسید و ما ممنوعیت این موضوع را اعلام کردیم که هیچ ورزشکاری از جودو حق شرکت در هیچ رشته ای (کوراش، جوجیتسو) را ندارد.

میر اسماعیلی درباره این که در آخر تکلیف این دو رشته چه می شود بیان داشت: تکلیف این دو رشته، فعلاً مشخص نیست فقط به صورت شفاهی به ما اعلام کردند. اما به احتمال زیاد در اختیار دو فدراسیون دیگری قرار می گیرند. همان طور که می دانید ماهیت این گونه رشته ها انجمن است.

او افزود: انجمن ها در هر رشته ای که بخواهند حضور داشته باشند باید زیر نظر فدراسیون آن رشته کار کنند و همچنین باید کار ها و برنامه های خود را با آن فدراسیون هماهنگ کنند. در جودو هم به همین صورت است. ما در فدراسیون جودو خیلی تلاش کردیم که با این دو رشته (کوراش و جوجیتسو) هماهنگ شویم، اما خودشان از روز اول با ما ناهماهنگ بودند و نخواستند که با ما همکاری داشته باشند و به نظر من این به نفع جودوی کشور است.

میراسماعیلی ادامه داد:، زیرا جودو یک رشته المپیکی است و ما از الان تمام تمرکز خود را بر روی جودو خواهیم گذاشت تا ان شا الله بتوانیم در مسابقات المپیک پیروز و سربلند باشیم.

آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو درباره آخرین وضعیت اعزام تیم ملی نواجوان و جوانان به مسابقات آسیایی چین تایپه و این که آیا مسائل مالی برای اعزام این ورزشکاران حل شد یا خیر بیان داشت: طی صحبت هایی که با وزیر ورزش انجام دادیم، خدا را شکر تا حدود زیادی مسائل مالی حل شده است، اما اصلی ترین موضوع که ما را در این مدت خیلی اذیت کرده است بحث تهیه بلیط برای ورزشکارانمان است.

او افزود: قرار است که ۳۱ جودوکار را در بخش آقایان و بانوان به مسابقات آسیایی اعزام کنیم. اما با توجه به نوساناتی که در بازار ارز شاهد هستیم ما تا دیروز موفق شدیم که فقط برای ۲۴ نفر ویزا تهیه کنیم و قرار است که بقیه را هم امروز تهیه کنیم.

میراسماعیلی ادامه داد: شاید تیم را در دو گروه به این مسابقات اعزام کنیم. من امیدوارم که بتوانیم هر چه زودتر بلیط را تهیه کرده تا بتوانیم ورزشکارنمان را به موقع به مسابقات برسانیم.


بیشتر بخوانید

جودوکاران کشورمان دست خالی چین را ترک کردند

محسنی: سرمربی تیم ملی جودو باید به روز باشد

مدیر تیم های ملی جودو: نوجوانان و جوانان جودو کار به مسابقات آسیایی اعزام می شوند/ امیدواریم وزارت ورزش حمایت بیشتری از ما کند


انتهای پیام/

اظهارات میراسماعیلی در خصوص جدایی کوراش و جوجیتسو از فدراسیون جودو

تماشاخانه تصویر

{gallery}1066707{/gallery}

افزودن نظر