پیش بینی جایگاه ایران در رنکینگ جدید فیفا؛ رتبه 23 جهان در انتظار شاگردان ویلموتس

پیش بینی جایگاه ایران در رنکینگ جدید فیفا؛ رتبه 23 جهان در انتظار شاگردان ویلموتس
گفته می‌شود در دوره جدید فیفا برای اعلام رنکینگ تیم ملی فوتبال ایران دیداری را برگزار نکرد با 1518 امتیاز و با سه پله سقوط در رده 23 جهان قرار خواهد گرفت.

بعد از برگزاری رقابت های کوپا آمه ریکا که با قهرمانی برزیل به پایان رسید، جام طلایی کونکاکاف که با قهرمانی مکزیک و رقابت های جام ملت های آفریقا که با قهرمانی الجزایر تمام شد، رنکینگ بعدی دستخوش تغییرات جدی شده که بر مبنای نتایج به دست آمده، تیم ملی ایران قطعا در آن سقوط خواهد کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، تیم ملی فوتبال ایران که اخیرا مارک ویلموتس را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود داشته، در دیداری تدارکاتی مقابل تیم ملی سوریه به برتری دست پیدا کرد و پس از آن نیز در سئول به نتیجه تساوی مقابل تیم ملی کره جنوبی رسید تا به این واسطه تا رده بیستم جهان خود را بالا بکشد.

در حال حاضر و با پایان رقابت های کوپا و جام طلایی، کشورمان که در دوره جدید فیفا برای اعلام رنکینگ دیداری را برگزار نکرد با 1518 امتیاز و با سه پله سقوط در رده 23 جهان قرار خواهد گرفت. در رده بندی جدید تیم های ملی آمریکا، پرو و سنگال با صعود در این جدول بالاتر از ایران قرار گرفته و باعث سقوط تیم ملی کشورمان شده اند.

نکته جالب اینکه الجزایر قهرمان جام ملت های آفریقا با 28 رده صعود و رسیدن به رده چهلم جهان بهترین جهش را خواهد داشت و بروندی با 14 رده سقوط و قرار گرفتن در رده 148 دنیا بدترین سقوط را در رنکینگ بعدی خواهد داشت.

افزودن نظر